Xbox rusza z kontrofensywą. Od 2023 mamy spodziewać się wielu mocnych premier i zapowiedzi

Xbox otrzyma
Newsy PC Xbox Series XOne

Phil Spencer zapewnia, że 2023 rok będzie o wiele lepszy dla posiadaczy Xbox (i PC) niż 2022. Szykuje się sporo nowych premier i ogłoszeń.

Nie da się zaprzeczyć, że w 2022 roku nie dostaliśmy zbyt dużo gier first-party od studiów Xbox. Ambitne projekty pokroju Redfall czy Starfield musiały zostać przesunięte. Teraz jednak wygląda na to, że w 2023 roku, o ile nic się nie zmieni, możemy czuć się wręcz przytłoczeni.

Wiele nowych gier first-party na Xbox i nie tylko

Japoński magazyn Famitsu rozmawiał z Philem Spencerem na temat przyszłości marki Xbox i nie tylko. Jednym z ważniejszych punktów wywiadu są plany dotyczące rozwoju gier na najbliższe lata. Dość powiedzieć, że zdaniem Spencera jest z pewnością na co czekać i nie chodzi mu wyłącznie o najbliższy czas. 2023 rok ma być w zasadzie początkiem wydawania wielu nowych gier i intrygujących zapowiedzi.

Jeśli chodzi o zespoły first-party, uważamy, że wykonują one świetną pracę. Jednak ze względu na rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa, nastąpiły pewne opóźnienia w produkcji gier i przez jakiś czas nie byliśmy w stanie wydać wielu gier. Proszę oczekiwać silnego zestawu w 2023 roku i później, w tym wielu różnorodnych pozycji.

– Phil Spencer dla Famitsu

To dobre wieści nie tylko dla posiadaczy Xbox. Wszystkie gry wydawane na tę platformę lądują automatycznie na PC. No i teraz Xbox ma pod swoimi skrzydłami wielu uwielbianych twórców – Bethesdę, Activision Blizzard i nie tylko, więc fani gier tych twórców również mogą zacierać ręce. Co ciekawe, sam Spencer szczególnie podekscytowany jest nową grą od Hideo Kojimy. Rzekomo niedawno widział ją w akcji.

Kojima-san i ja znamy się od wielu lat. Miał on kilka nowatorskich pomysłów na doświadczenia w grach i chcieliśmy z nim współpracować, aby wprowadzić je w życie na naszej platformie. Odwiedziłem dziś Kojima Productions i miałem okazję zobaczyć wczesne etapy projektu, i jestem bardzo podekscytowany.

– podkreśla Spencer

Jednocześnie przedstawiciel marki Xbox zaznaczył, że Microsoft nie skończył z przejęciami. Najbliższe lata zapowiadają się też szczególnie interesująco pod względem możliwych zakupów korporacji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie