Xbox Game Pass zyskało kolejną wyjątkowo dobrze ocenianą grę

Xbox Game Pass od dzisiaj ma kolejną perełkę z wysokimi notami
Newsy PC Xbox Series XOne

Do Xbox Game Pass właśnie dziś trafia kolejna perełka, którą wiele osób może pominąć. Nie dajcie się jednak zwieść, bo Pentiment zbiera wysokie oceny.

Obsidian Entertainment to bardzo docenieni twórcy RPG-ów jak choćby Fallout: New Vegas czy KOTOR. Deweloperzy mają na koncie masę hitów, a w międzyczasie pracują nad paroma tytułami, z czego chyba najciekawiej zapowiada się Avowed. Dziś jednak wydali kolejną grę, która może na pierwszy rzut oka nie wydaje się taka wyjątkowa (nie licząc stylu graficznego). Pentiment, bo o nim mowa, zbiera bardzo wysokie oceny i określane jest jako „prawdziwa gratka dla fanów dobrze napisanych gier RPG”.

W serwisie Metacritic gra obecnie dzierży średnią na poziomie 86/100 w wersji na Xbox Series X i 87/100 na PC. Tytuł zdobył nawet parę najwyższych not, jakie można wystawić. IGN, WedllPlayed czy Gfinity wystawili grze same dziesiątki, bardzo mocno ją wychwalając. Skoro tytuł na premierę pojawił się w Xbox Game Pass to chyba szkoda go pominąć, prawda?

Szczególnie jeżeli w naszym sercu gra uwielbienie do udanych RPG-ów. Pentiment wychwalane jest przede wszystkim za świetny scenariusz, który skłania do myślenia. Nie tylko spodoba się fanom historii i średniowiecza, ale również osobom zakochanym w filozofii, moralności i wszystkich tym, którzy lubią po prostu dobre historie. No i nie można zapomnieć o mocnym zaakcentowaniu wątków kryminalnych.

Produkcja Obsidianiu opiera się przede wszystkim na konwersacjach i poznawaniu kolejnych wątków śledztwa. Gracze wcielają się w średniowiecznego malarza, który trafia w sam środek intrygi pełnej morderstw, zagadek i wielu pozornie niezwiązanych ze sobą wątków. Co ciekawe, nawet najniższe noty (jak choćby ta wystawiona przez GameSpot) chwalą przywiązanie do detali i sporo wciągających fragmentów. Największą bolączką tytułu jest jednak dość mało gry… w grze. Warto pamiętać, że to swego rodzaju narracyjny eksperyment stawiający właśnie historię ponad rozgrywkę. Dla fanów Disco Elysium i tego typu produkcji w sam raz.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie