Konsole Xbox i Xbox Game Pass mogą podrożeć. Spieszmy się kochać pieniądze, tak szybko odchodzą

Xbox Game Pass i konsole oraz gry mogą podrożeć - sugeruje szef marki
Newsy PC Xbox Series XOne

Phil Spencer delikatnie sugeruje, że możemy oczekiwać podwyżki cen produktów Xbox. Dotyczy to nie tylko konsol i gier, ale także Xbox Game Pass.

Jakiś czas temu Sony nie wytrzymało i oficjalnie podniosło cenę PS5. Flagowa konsola Japończyków musiała przecież zdrożeć – jak praktycznie wszystko inne. Szkopuł w tym, że gracze od razu zaczęli martwić się ruchu Microsoftu oraz Nintendo. O ile ta druga firma na razie nie zaczęła oficjalnie wymagać więcej pieniędzy, Microsoft może to niebawem zrobić.

Xbox Game Pass, konsole i gry… drożej

Przynajmniej na taki stan rzeczy wskazuje sam szef Xbox, Phil Spencer. Jak donosi na Twitterze Tom Warren z The Verge, niepokojące słowa Spencera padły na wydarzeniu WSJ Live.

Myślę, że w pewnym momencie będziemy musieli podnieść ceny na pewne rzeczy, ale wchodząc w okres świąteczny, uznaliśmy, że ważne jest utrzymanie cen. Utrzymaliśmy ceny na naszą konsolę, utrzymaliśmy ceny na gry… i nasz abonament. Nie sądzę, że będziemy w stanie robić to wiecznie. Myślę, że w pewnym momencie będziemy musieli podnieść ceny niektórych rzeczy…

– wyjawił na panelu Phil Spencer

Na ten moment nie było oficjalnych informacji ze strony Xboksa na temat możliwej podwyżki cen. Te najpewniej mogłyby wejść w życie po nowym roku, czyli tegoroczna Gwiazdka może być ostatnim dobrym momentem na zakup sprzęt „taniej”. Jednocześnie warto dodać, że firma startuje z nowym, opłacalnym, planem Xbox Game Pass.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie