Death Stranding wyląduje w Xbox Game Pass, ale nie jest to zasługa Sony

Xbox Game Pass dostanie Death Stranding, ale nie dziękujcie Sony
Newsy PC

Okazuje się, że to wcale nie Sony odpowiada za dodanie do katalogu Xbox Game Pass Death Stranding. Firma odcina się od zaskakującej premiery.

Death Stranding to niezwykle ciekawy przypadek „multiplatformości” bez faktycznej „multiplatformości”. Grę oryginalnie wydano na PlayStation 4, gdzie była jedną z największych premier w całym cyklu życia konsoli. Potem, dość niespodziewanie, trafiła na PC. Wersja na Xbox najpewniej nie powstanie nigdy, ale nie przeszkodziło to Microsoftowi w dołączeniu tytułu do katalogu Xbox Game Pass. Dziwne, prawda? Tym bardziej, że to wcale nie Sony im na to pozwoliło.

Oczywiście DS ukaże się wyłącznie w ofercie XGP w wersji PC. Mimo to sprawa jest dość intrgująca – mowa w końcu o tytule oryginalnie z PS4. W tym wszystkim zaskakuje przede wszystkim fakt, iż PlayStation nie maczało wcale w tym swoich palców. Zgodnie z PushSquare, Sony zaprzeczyło jakoby to ich sprawką było pozwolenie na premierę Death Stranding w Xbox Game Pass.

Sony odpowiadało w końcu za finansowe pozycji; są także posiadaczami tej własności intelektualnej. Czemu więc za decyzję o dystrybucji odpowiada Kojima Productions i 505 Games?

Sprawy związane z wydaniem Death Stranding na PC są zarządzane przez Kojima Productions i 505 Games. SIE nie jest zaangażowane w tę promocję.

– wyjaśnił serwisowi PushSquare przedstawiciel Sony

Sprawę może nieco rozświetlić fakt, iż wersja w XGP to oryginalne Death Stranding, a nie Death Stranding: Director’s Cut. Ulepszona wersja również trafiła na PC i została wydana także przez 505 Games. Mimo wszystko istnieje szansa, że chodzi tu po prostu o inne umowy licencyjne i nad „bazowym” DS Sony wcale nie ma aż tak dużej kontroli. O tym najpewniej nigdy się nie przekonamy.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie