Piekło zamarzło. Death Stranding oficjalnie trafi do Game Passa

Death Stranding trafi do Xbox Game Pass. Piekło zamarzło
Newsy PC

Zapowiedziano, ze Death Stranding trafi do oferty Xbox Game Pass na PC. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że marka należy do… PlayStation.

Nietypowy projekt Kojima Productions będzie dostępny w PeCetowym wydaniu usługi Microsoftu już od 23 sierpnia. Gra zadebiutuje wyposażona we wszystkie popremierowe darmowe aktualizacje zawartości, w tym elementy z Half-Life i Cyberpunka 2077. Niestety nie będzie to wersja Director’s Cut, a więc subskrybenci Game Passa nie otrzymają kompletu zawartości dodatkowej.

Jak to się stało, że marka należąca do PlayStation trafi do usługi Microsoftu? Opcji jest wiele, ale najbardziej prawdopodobnych uzasadnień nie trzeba szukać daleko. Po pierwsze, Death Stranding trafi do Game Passa na PC a nie na konsolach Xbox. Po drugie, wydaniem gry na PC zajęło się nie PlayStation, a 505 Games, więc być może Sony nie miało wcale zbyt dużo do gadania.

Gra Kojima Productions to nie jedyna nowość zmierzająca do Game Passa. Niedawno zapowiedziano kolejną dużą aktualizację usługi, która w najbliższych tygodniach wprowadzi do oferty kilka ciekawych gier. Do biblioteki subskrypcji ostatnio dodano też parę klasycznych tytułów od id Software i Bethesdy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie