Xbox ponoć planował wydać aż 9 gier ekskluzywnych w 2023 roku

Xbox planował wydać aż 9 ekskluzywnych gier w 2023 roku
Newsy PC Xbox Series XOne

Xbox miał początkowo spore plany dotyczące gier ekskluzywnych w 2023 roku. Szykowano nawet 9 premier, ale na część będzie trzeba poczekać dłużej.

Microsoft nie może chwalić się dobrym rokiem 2022 rok pod kątem wydawania gier na swoją flagową konsolę (oraz PC, nie zapominajmy o PC!). MIeliśmy doczekać się debiutu wielce wyczekiwanego Starfield oraz intrygującego Redfall. Tytuły te jednak pojawią się na rynku w 2023 roku. Początkowe plany firmy brzmiały jeszcze bardziej imponująco.

Jeff Grubb to znany branżowy informator, którego przecieki bardzo często się sprawdzają. W podcaście Xbox Expansion Pass donosi on o planach korporacji, która zamierzała wydać aż 9 gier ekskluzywnych na Xbox w 2023 roku. Najwyraźniej taki był zamiar przed przesunięciem premier wspomnianych dwóch tytułów. Teraz prawie na pewno możemy liczyć na co najmniej te dwie pozycje.

A co z resztą? Zdaniem Grubba grami, które mają spore szanse ukazać się w przyszłym roku są Hellblade 2, nowa marka od InXile Entertainment oraz gry od studiów Coalition (nie chodzi o Gears 6) i Compulsion (twórcy We Happy Few). Plany były o wiele szersze, jednak niekoniecznie uda się dotrzymać docelowych, wewnętrznych terminów.

Gry, które Xbox planował wydać w 2023 roku:

  • Hellblade 2
  • Perfect Dark
  • Fable
  • Contraband
  • Avowed
  • Everwild
  • Nowe marki od Coalition, InXile oraz Compulsion

Wszyscy, którzy nie mogą doczekać się fenomenalnie zapowiadającego się Hellblade 2 raczej nie mają się czym martwić. Contraband, Perfect Dark, Avowed i Fable mogą nie zdążyć, choć i tak nie dostaliśmy oficjalnych dat premier. Ciekawiej wygląda sprawa z Everwild, na które fani studia Rare czekają od pierwszej zapowiedzi w 2019 roku. Zdaniem Grubba tytuł ten na pewno nie zdąży na 2023 rok. Aby jednak nieco Was rozweselić, szef Xbox niedawno zapewniał o bardzo ambitnych planach na kolejne lata.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie