Fortnite nie miał jeszcze tak kontrowersyjnego sezonu. Z głównej gry usunięto budowanie

Fortnite - nowy sezon - Doctor Strange, Iron Man
Mobile PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Wczoraj udostępniono w Fortnite drugi sezon trzeciego chapteru, który wiąże się z bardzo kontrowersyjną zmianą. Z głównego trybu battle royale usunięto możliwość budowania.

Szczerze mówiąc, możliwość budowania od zawsze była dla mnie czymś niezwykle wyróżniającym Fortnite i dziwię się, że twórcy zdecydowali się na taki krok. Śmiem twierdzić, że nie jestem jedyną osobą, której stawiania kolejnych osłon i podłóg będzie po prostu brakować. Co ciekawe, wyłączenie wymienionej mechaniki zaprezentowano nawet na poniższym zwiastunie. Na szczęście zmiana jest tylko tymczasowa – po 9 dniach wszystko wróci do normy.

Niefortunnie się złożyło, że Rebelia (lub jak to woli Resistance), bo tak nazwano nowy sezon, skupia się na tematyce wojennej. W świetle tragicznych wydarzeń z Ukrainy z ostatnich tygodni nie brzmi to za dobrze, ale wiadomym jest, że w Epic Games tematy kolejnych sezonów ustalane są na długo przed ich oficjalną premierą.

W przypadku poprzedniego sezonu wprowadzono skiny związane ze Spider-Manem. Pozostając w tematyce Marvela, teraz przyszedł czas na Doctora Strange’a, który wydaje się być postacią, wokół której będą się skupiać nadchodzące zestawy skórek. Nic dziwnego, bowiem 6 maja zadebiutuje w kinach druga część solowego filmu z wymienionym bohaterem, a Fortnite i Marvel od kilku lat stale ze sobą współpracują w kwestii wspólnego promowania się.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie