Wielka woda na pierwszym teaserze. Nadchodzi polski serial o powodzi tysiąclecia

Wielka woda Netflix. Powódź tysiąclecia w 6-odcinkowym serialu
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Wielka woda, czyli nadchodzący serial produkowany przez Netflix, otrzymał właśnie oficjalny teaser. Całość zadebiutuje już jesienią.

Na platformę Netflix zmierza kolejna polska produkcja. Tym razem to sześcioodcinkowy serial katastroficzny Wielka woda opowiadający o – jak określa się ją potocznie do dziś – powodzi tysiąclecia, która miała miejsce pod koniec ubiegłego wieku. Jak głosi oficjalny opis fabuły:

„Lipiec 1997 roku, wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze w poszukiwaniu rozwiązania ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer. Czy Jaśmina poradzi sobie z żywiołem, biurokracją i mętną przeszłością?”.

Reżyserią zajęli się Jan Holoubek (Rojst) i Bartłomiej Ignaciuk, zaś całość oparto na scenariuszu autorstwa Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. W główne role wcielili się Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, a także Ireneusz Czop.

Produkcję poświęcono powodzi tysiąclecia, która w 1997 roku nawiedziła Polskę, Czechy, Słowację, Niemcy i Austrię. Najbardziej ucierpiała południowa i zachodnia Polska; w naszym kraju zginęło 56 osób, a straty oszacowano na 12 miliardów złotych. Zniszczenia na terenie wszystkich krajów wyceniono na równowartość 4,5 miliarda dolarów; łącznie zginęło 114 osób.

Premierę serialu Wielka woda na Netflix wyznaczono na jesień 2022 roku. Dokładnej daty dotychczas nie podano; zapewne poznamy ją w najbliższym czasie, gdy powinien pojawić się również pełny zwiastun produkcji. Poniżej możecie natomiast zobaczyć obiecany teaser:

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie