PETA krytykuje Wiedźmina. Powodem żywe zwierzęta na planie

PETA krytykuje Wiedźmina. Powodem żywe zwierzęta na planie
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Seriale

Serial Wiedźmin od Netflixa znalazł się na celowniku PETA. Organizacja zarzuca twórcom wykorzystywanie żywych zwierząt.

PETA trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o zwierzęta i podejście do nich. Parę miesięcy temu organizacja zwróciła uwagę na walki kogutów w Far Cry 6. Teraz natomiast przyjrzała się bliżej serialowi od Netflixa:

Wiedźmin od Netflixa ma problem z potworami. Producenci w potworny sposób zdecydowali się wykorzystać żywego lemura, małpki sajmiri oraz inne zwierzęta, zamiast użyć współczesnych i humanitarnych metod z CGI. Branża rozrywkowa z reguły oddziela te zwierzęta od matek w zbyt wczesnym wieku, a także uniemożliwia im zaspokajanie instynktownych potrzeb odkrywania, szukania partnera, wychowywania potomstwa czy żerowania. Dlatego widzowie powinni pominąć Wiedźmina, a zamiast tego rzucić monetę filmom i serialom, w których grają wyłącznie ludzcy aktorzy.”

Na chwilę obecną ani przedstawiciele Netflixa, ani twórcy serialu Wiedźmin nie odnieśli się do sprawy.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie