Wiedźmin 4 to kwestia czasu? CD Projekt: “Myślimy racjonalnie”

Skoro zatem Wiedźmin 3 przyniósł miliard złotych przychodu…

Wiedźmin 4 pewnie interesuje niejednego gracza bardziej niż Cyberpunk 2077 oraz GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana razem wzięte. Polski deweloper ma jednak póki co inne plany, skupiając się w tym roku na karciance i powoli szykując nas na zapowiedź Cyberpunk 2077.

A co z serią Wiedźmin? Podczas niedawnej konferencji dla inwestorów padło również pytanie o kolejną odsłonę serii, na co Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt, odpowiedział w następujący sposób: Wiedźmin został zaprojektowany jako trylogia. Trylogia nie może mieć czwartej części. Zainwestowaliśmy piętnaście lat życia i bardzo dużo pieniędzy w to uniwersum, więc pewnie pomyślimy o tym kiedyś. Myślimy racjonalnie. Czasem mamy jakieś nietypowe pomysły, lecz zasadniczo myślimy racjonalnie. Mamy pełne prawa do gier Wiedźmin. Włożyliśmy w promocję serii ogromne pieniądze, marka jest bardzo silna. Proszę samemu sobie odpowiedzieć na zadane pytanie.

To jaka może być odpowiedź? Chyba tylko twierdząca. Tym bardziej, że przychody z Wiedźmina 3 przekroczyły już okrągły miliard złotych, a poprzednie części nadal się sprzedają.

CD Projekt – wyniki za 2016 rok. Jaka sprzedaż serii Wiedźmin, kiedy Cyberpunk 2077?

CD Projekt podsumował wyniki finansowe za zeszły rok ujawniając, że gry z serii Wiedźmin sprzedały się do gońca minionego grudnia w nakładzie przekraczającym 25 milionów sztuk. Wynik nie obejmuje jednak dwóch dużych dodatków do Wiedźmin 3: Dziki Gon, czyli Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Nie wiemy niestety, jaki udział w podanym wyniku mają poszczególne części gier z Białym Wilkiem w roli głównej. Polska spółka podała za to, że przychody z Wiedźmina 3 przekroczyły już okrągły miliard złotych!

CD Projekt podaje, że w 2016 roku spółka osiągnęła 251 mln złotych zysku, co w porównaniu do 342 mln zł z 2015 roku jest naprawdę niezłym wynikiem. Musimy bowiem pamiętać, że wówczas mieliśmy premierę Wiedźmina 3, który dał firmie nieźle zarobić. Przychody za 2016 rok to natomiast 584 mln zł, czyli mamy spadek o niecałe 27 procent w porównaniu z rokiem 2015, gdzie przychody wyniosły 798 mln zł.

Co ciekawe, CD Projekt nadal czerpie zyski nie tylko z Wiedźmin 3, lecz również z drugiej oraz pierwszej części serii. Szczególnie Wiedźmin 2 dobrze się sprzedawał w 2016 roku, co możecie zobaczyć na poniższych slajdach z prezentacji spółki:

CD Projekt
CD Projekt

Co dalej? Na konferencji dla inwestorów pojawił się oczywiście wątek oczekiwanego Cyberpunk 2077, który jednak nie był zbytnio obszerny. Data premiery? Jeszcze za wcześnie, byśmy ją usłyszeli. Spółka podkreśliła jedynie, że trwają ciężkie prace nad następnym dużym tytułem, grą Cyberpunk 2077, który tworzy rekordowa dla polskiego studia liczba deweloperów.

Obecny 2017 rok raczej nie przyniesie przełomu w sprawie Cyberpunk 2077, ponieważ ma należeć do GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana. Swoją drogą, karcianka pojawiła się w końcu na PlayStation 4! Tutaj szczegóły.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: