Gdzie może toczyć się akcja Wiedźmina 4? Jeden z twórców udziela ciekawej odpowiedzi

Wiedźmin 4 w fazie pełnego rozwoju w 2024 roku | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Być może dowiedzieliśmy się, dokąd nie zabierze nas Wiedźmin 4. Jeden z twórców gry odpowiedzialny za narrację udzielił “dyplomatycznej odpowiedzi”.

W serii wiedźmińskich gier od CD Projekt RED trafiliśmy w większość ważnych punktów na mapie tego świata. Trzecia część, rzecz jasna, przoduje pod tym względem i umożliwiła nam przygodę aż w trzech krainach. “Czwórka” zapewne okaże się jeszcze bogatsza w zawartość. Gdzie więc może toczyć się akcja gry?

Wiedźmin 4 nie w Temerii?

Phillip Weber odpowiedzialny za narrację w nadchodzącej grze rozmawiał niedawno z redakcją GamesRadar+. Dziennikarze zapytali go o to, dokąd może zabrać nas kolejna część wiedźmińskiej serii gier. Weber nie chciał zdradzać zbyt wiele, więc zdecydował się udzielić, jak sam nazwał, “strategicznej odpowiedzi”. Jego słowa można interpretować na różne sposoby, ale dla mnie brzmi to trochę tak, jakby powiedział właśnie, jakiej krainy nie powinniśmy się spodziewać.

Zawsze chciałbym wrócić do Temerii i Wyzimy, i zobaczyć jak to teraz wygląda. Dlatego bardzo się cieszę, że robimy remake pierwszej części Wiedźmina.

– wyjawił projektant z CD Projekt RED

Oczywiście na pierwszy rzut oka wiele to nie zdradza. Skoro jednak Weber i część deweloperów jednocześnie pracują nad remake’iem pierwszej części osadzonej w Wyzimie, raczej nie spodziewałbym się, że akcja “czwórki” również zostanie tam osadzona. W końcu deweloper wydaje się podekscytowany tym settingiem, który tyczy się pierwszej części, co implikuje, iż gracze nie powinni liczyć na to samo w “czwórce”.

Bezpiecznie byłoby więc założyć, że w Wiedźminie 4 odkryjemy inne krainy, choć nie wyklucza to możliwości podróży albo spędzenia krótkiej chwili w Temerii. W końcu to uniwersum ma wiele wspaniałych rejonów, więc być może… Kovir? Nie wiem, tylko strzelam! Warto jednak pamiętać o tym, że przy okazji zapowiedzi pokazano medalion wiedźmiński w śniegu. Ten setting może więc odgrywać sporą rolę. Dowiemy się raczej nie aż tak prędko.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie