Tak wygląda Wiedźmin 3 next-gen ze wszystkimi efektami Ray Tracingu. Porównanie grafiki

Wiedzmin-3
Newsy PC PS5 Xbox Series

Już jutro sami sprawdzimy, jak wygląda next-genowy Wiedźmin 3, ale póki co, dzisiaj podrzucamy Wam porównanie wideo, na zaostrzenie apetytu.

Wiedźmin 3 next-gen zadebiutuje 14 grudnia, w formie aktualizacji, która zostanie udostępniona za darmo wszystkim posiadaczom podstawowej wersji na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series. Jak wiadomo, w grze pojawi się Ray Tracing. Zatem zobaczcie, co ona mienia na przykładzie wersji pecetowej.

Wiedźmin 3 next-gen. Ray Tracing OFF vs. ON

YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1 przygotował filmik porównujący next-genowego Wieśka z włączonym i wyłączonym Ray Tracingiem. Wideo przedstawia wszystkie efekty Ray Tracing, które gracze na PC będą mogli włączyć (Global Illumination, Reflections, Ambient Occlusion oraz Shadows).

Nowa wersja Wiedźmina 3 ma ponadto obsługiwać zarówno AMD FSR 2, jak i NVIDIA DLSS 3. Jak zaznacza serwis DSO Gaming, ta druga technologia pomoże posiadaczom słabszych procesorów zmaksymalizować wspomniane efekty Ray Tracingu.

Tak o swoim porównaniu pisze Cycu1:

Rozgrywka została nagrana z ustawieniami graficznymi 4K Ultra+. Dzięki temu na mojej konfiguracji byłem w stanie osiągnąć 30-40 fps z DLSS ustawionym na Balanced lub Performance (w zależności od miejsca, w którym przechwytywałem obraz). Wystąpiły zauważalne spadki do 22 klatek na sekundę, jednak to porównanie opiera się na przedpremierowej kopii testowej z zainstalowaną łatką Day 0. Pojawi się również łatka Day 1, która może rozwiązać problem z fps, więc nie traktujcie tego jako ostatecznego werdyktu.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie