Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wiedźmin 3 ma 5 lat. Urodzinowe promocje i czekanie na „czwórkę”

Dokładnie 5 lat temu Wiedźmin 3 zadebiutował na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Gra podbiła serca graczy i do dzisiaj jest uważana przez wielu za wzór RPG akcji.

Sporo czasu minęło od premiery Wiedźmina 3, a o grze wciąż się pisze i słyszy. Studio CD Projekt RED zawdzięcza to nie tylko świetnemu produktowi, lecz również jego wsparciu po premierze. Dwa ogromne dodatki plus 16 malutkich darmowych DLC zrobiło swoje. Dodatkowo należy wspomnieć, że pod koniec zeszłego roku Wiedźmin 3: Dziki Gon z całą swoją dodatkową zawartością zadebiutował na Nintendo Switch.

Wiedźmin 3 wciąż ma moc!

O tym, że Wiedźmin 3 nadal jest rozchwytywany przez graczy, świadczą choćby wyniki finansowe spółki CD Projekt. W zeszłym miesiącu firma podała: W 2019 r. Grupa Kapitałowa CD PROJEKT osiągnęła 521 mln zł przychodów ze sprzedaży, o 44% więcej niż rok wcześniej. To efekt przede wszystkim bardzo dobrej sprzedaży Wiedźmina 3, w tym premierowej wersji na konsolę Nintendo Switch oraz debiutu GWINTA na urządzeniach mobilnych. 

Ponadto spółka CD Projekt pokazała wykres, na którym przedstawiono sprzedaż Wiedźmina 3 w rozbiciu na różne platformy. Na słupkach widać, jak dużą przewagę w liczbie sprzedanych egzemplarzy (w 2019 roku) miały pecety. Aż 53 proc. gier trafiło na blaszaki, podczas gdy na wszystkie konsole łącznie trafiło 47 proc. sztuk “trójeczki”. Również w 2018 roku Wiedźmin 3 wygrywał na PC, a w 2017 roku do graczy komputerowych trafiło 50 proc. wszystkich sprzedanych egzemplarzy.

Wiedźmin 3 – sprzedaż

Nie oznacza to, że Wiedźmin 3 na PC zarobił najwięcej. Gra trafiała do licznych promocji i zasadniczo na blaszaki można ją kupić taniej niż na konsole.

Wiedźmin – promocja na serię na GOG

Z okazji 5. urodzin Wiedźmina 3, na GOG.com wystartowały promocje na gry z serii. Zobaczcie, ile płacimy po rabacie:

  • The Witcher: Enhanced Edition – 4,49 zł
  • The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition – 5,99 zł
  • The Witcher 3: Wild Hunt – 29,99 zł
  • The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine – 31,90 zł
  • The Witcher 3: Wild Hunt – Expansion Pass – 39,99 zł
  • The Witcher 3: Wild Hunt – Game of the Year Edition – 44,99 zł
  • The Witcher 3: Wild Hunt – Hearts of Stone – 15,99 zł
  • The Witcher Adventure Game – 5,99 zł
  • Thronebreaker: The Witcher Tales – 39,99 zł
  • Video Game Show — The Witcher 3: Wild Hunt concert – 14,49 zł

Promocja jest ważna do 25 maja.

Wiedźmin 4 – kiedy?

Po pięciu latach, nadal czekamy na zapowiedź czwartej dużej odsłony wiedźmińskiej serii. Studio CD Projekt RED zaznaczało już nie raz, że Geralt przechodzi na emeryturę, zatem w nowej części pokierujemy inną postacią. Kim? Dopiero co pisaliśmy, że scenarzysta Wiedźmina 3 chciałby powrócić do historii Ciri, której tak mało było w Dzikim Gonie.

Pamiętajcie, że Wiedźmin 4 (nazwa umowna, na oznaczenie kolejnej dużej gry z uniwersum) to jeszcze odległa perspektywa, choć studio CD Projekt RED obiecało, że prace nad grą ruszą z kopyta po premierze Cyberpunk 2077. REDzi mają jednak ogromne plany na wsparcie CP 2077, zatem póki gra będzie na topie, deweloper skupi się przede wszystkim na niej (przynajmniej marketingowo).

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się