248 gier do sprawdzenia za darmo na PlayStation. W końcu wszystkie łatwo znajdziesz

PS-Store-Promocje
Newsy PS4 PS5

Nie od dzisiaj wiadomo, że w PS Store są wersje demo gier na PS4 i PS5. Tyle, że ciężko je znaleźć. Kiedyś mieliśmy sekcję z wersjami demo, ale Sony usunęło ją ze swojego sklepu. A teraz… niespodzianka!

PS Store otrzymało ponownie zakładkę „Dema” i jest to świetna wiadomość dla graczy, którzy chcą wypróbować gry za darmo na PlayStation. Sekcję znajdziemy na głównej stronie sklepu Sony, tuż pod sekcją „Już wkrótce” z zapowiedziami nowych tytułów.

Dema gier na PlayStation – lista wszystkich w jednym miejscu

Wchodząc w „Dema„, na liście widzimy dokładnie 248 gier. Ciekawe jest to, że w angielskiej wersji PlayStation Store, mamy dużo więcej, bo aż 352 demka.

Po prawej stronie znajdziemy przydatne opcje sortowania oraz filtrowania zawartości. Możesz zatem ustawić, by dema wyświetlały się od tych najpopularniejszych i np. tylko na PlayStation 5. Dodatkowo ustawisz filtrowanie po gatunkach gier, gdzie mamy do wyboru np. Akcja, Horror, RPG, Przygodowe, Strzelaniny itd.

Świetnie, że PlayStation Store zmienia się na lepsze, lecz w sklepie brakuje jeszcze kilku przydatnych rozwiązań. Jedną z bolączek jest brak sekcji, w której z dużym wyprzedzeniem pojawiałyby się informacje o usuwaniu gier z katalogów PS Plus Extra oraz Premium. Wciąż musimy mieć szczęście, by zauważyć, która gra akurat wypadnie z Plusa w najbliższym czasie. Albo zamiast szczęścia zdajcie się na mnie. O wszystkich tytułach opuszczających PS+ piszę na bieżąco, wystarczy śledzić ten tag na naszej stronie.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie