Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Wartość Epic Games przekroczyła 17 miliardów dolarów

Jak informuje serwis GamesIndustry.biz, firma twórców Fortnite’a jest obecnie warta 17,3 miliarda dolarów.

W ostatnim czasie przedsiębiorstwo zyskało 1,78 mld dolarów. Jak zauważa GamesIndustry.biz, na taki wynik składa się parę niedawnych inwestycji, jak chociażby zakup akcji firmy przez Sony, które w lipcu wydało na Epic Games 250 milionów dolarów.

Epic Games znane jest ze wspomnianego battle royale i Unreal Engine. Przede wszystkim firmę kojarzy się jednak z internetowego sklepu z grami, który powstał w grudniu 2018. Platformie zarzuca się agresywną politykę dotyczącą produkcji na PC na wyłączność.

Wiele osób jednak zdołało przekonać się do Epic Games Store za sprawą cotygodniowego rozdawania gier. Właściciel sklepu chciał konkurować z innymi platformami, na których gracze mieli już pokaźne biblioteki. Dlatego postanowił zaoferować klientom zbudowanie drugiego zestawu gier – i to zupełnie za darmo. W tym tygodniu na EGS można zgarnąć dwie produkcje niezależne, o czym piszemy tutaj.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się