Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zapowiedziano ponownie. Zwiastun, okres premiery i nowe studio

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 zapowiedziano ponownie
Newsy PC PS5 Xbox Series

Zgodnie z przypuszczeniami, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zostało pokazane ponownie. Znamy nowe studio, które zajmuje się projektem, a także potencjalny okres premiery.

Niedawno pisałem o tym, że nowa wersja oczekiwanego od wielu lat Bloodlines 2 może doczekać się pokazu w trakcie PAX West 2023. Tak też się stało! Mimo wszystko jest parę mniejszych lub większych zaskoczeń. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że za grę odpowiada teraz The Chinese Room. Deweloper już wcześniej był brany pod uwagę przez fanów, którzy sądzili, że to właśnie brytyjskie studio przejęło pałeczkę po Hardsuit Labs, dlatego jeżeli na bieżąco śledziliście wieści w sprawie gry, także to nie powinno być szczególnie zaskakujące. Mimo wszystko postawienie na tego dewelopera może wydawać się nieco dziwne.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 na nowo

The Chinese Room do tej pory wykazali się m.in. jako twórcy Amnesia: A Machine for Pigs czy Everybody’s Gone to the Rapture. Są to więc narracyjne przygodówki skupione na odkrywaniu fabuły i eksploracji. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 wydaje się więc ich największym projektem. Tylko jak dużo zostało z tego, co przez lata stworzyło Hardsuit Labs?

Okazuje się, że niewiele. Twórcy postanowili pozostać przy Seattle, jako miejscu akcji. Miasto jednak zostało spowite śniegiem. Deweloperzy mieli wykorzystać część assetów, leveli czy estetyki, ale fabuła została mocno zmieniona. Teraz nie wcielimy się już w młodego wampira, a znacznie “starszego”, którego nagłe przebudzenie w mieście wywołuje niemałe zamieszanie. W najbliższym czasie twórcy mają zaprezentować dostępne w grze klany wampirów.

Teraz Bloodlines 2 ma ponoć gruntowanie przebudowane mechaniki rozgrywki, przede wszystkim elementy RPG. The Chinese Room stawia więc na swoją własną wizję. To dobrze, bo podobno wersja od Hardsuit była tak zła, że cała gra była bardzo blisko kasacji. Poza powyższym zwiastunem dowiedzieliśmy się, że tytuł zadebiutuje na jesień 2024 roku. Nie wyjdzie na PS4 i Xbox One, a jedynie na PC, Xbox Series X i S oraz PS5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie