Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 może podobno zadebiutować jeszcze w tym roku

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 wyjdzie w tym roku?
Newsy PC PS5 Xbox Series

Lepiej podchodzić do tego przecieku z gigantyczną dawką sceptycyzmu. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 miałoby podobno ukazać się w tym roku.

Coś się faktycznie dzieje, jeżeli chodzi o serię Vampire: The Masquerade. Nowa cześć Bloodlines powstaje już wiele lat, ale efekty studia Hardsuit Labs nie spodobały się wydawcy. Ba, ten miał nawet mówić o grze jako o “koszmarze”, więc postanowiono wstrzymać pracę, a być może nawet je anulować. W praktyce jednak zgłosił się inny deweloper ze swoimi pomysłami, które tak bardzo spodobały się Paradox Interactive, że ten zgodził się na użyczenie im tego IP do stworzenia lepszej gry niż przedtem.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 jeszcze w tym roku?

Do tej pory nie wiemy, kto ma za nią odpowiadać, ale wiele wskazuje na The Chinese Room. Niezależny deweloper zasłynął świetnymi przygodówkami w stylu Dear Esther, Everybody’s Gone to the Rapture czy Amnesia: A Machine for Pigs. Teraz ponoć zajmuje się wampirami, ale tego nie wiemy. Nie wiemy także, czy opublikowane na Twitterze przecieki związane z datą premiery mogą okazać się prawdziwe.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zostanie zapowiedziane na PAX West, które odbędzie się już za 2 tygodnie. Domyślam się, że gra zostanie wydana 27 października. Poniższe zdjęcie pochodzi ze sklepu internetowego Plaions, który jest fizycznym dystrybutorem gry w niektórych regionach.

– czytamy we wpisie Gamer&Trader na Twitterze

Zgodnie z informacjami rzekomo wprost od dystrybutora, wyczekiwana od wielu lat gra mogłaby wyjść nawet w tym roku i to jeszcze w październiku! Tylko czy tak bliski termin ma sens? Po pierwsze – wydaje się to strasznie szybko, wręcz za szybko jeżeli chodzi o okres od pokazu do debiutu. Gra ma przecież zostać pokazana dopiero za dwa tygodnie. Po drugie – październik jest maksymalnie wypchany premierami (np. Spider-Man 2, Lords of the Fallen, Alan Wake 2, a ostatnio także i Ghostrunner 2). Wątpię więc, aby nie tylko udało się utrzymać ten termin, ale i byłby on opłacalny.

Strzelam, że informacje przedstawione na zdjęciu mogą być po prostu nieaktualne. Istnieje też szansa, że to zwykły placeholder, a gra mogłaby faktycznie zadebiutować jeszcze w tym roku (może bliżej końca?). Nic jednak nie jest wykluczone. Wszystkiego dowiemy się zapewne już na Pax West 2023!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie