Chińczycy inwestują sporą sumkę w Ubisoft. O przejęciu nie ma mowy

Ubisoft zamyka serwery wielu kolejnych gier. Blokuje też DLC
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Ubisoft jeszcze mocniej zbliżyło się do chińskiego giganta gamingu, korporacji Tencent. Dalekowschodni gigant zgarnął dla siebie spory kawałek holdingu właścicieli francuskiego wydawcy.

Jak podaje Bloomberg, Tencent przejmie aż 49,9% udziałów w holdingu Guillemot Brothers. Chińska korporacja wyda około 200 milionów euro, aby kupić pośredni udział w wydawcy takich serii jak Assassin’s Creed, Far Cry czy Splinter Cell. Tencent zapłaci 80 euro za akcję, a dodatkowo zainwestuje 100 milionów euro w holding Guillemot Brothers.

Opisywana transakcja pozwoli też chińskiemu przedsiębiorstwu na zwiększenie swojego bezpośredniego udziału w Ubisofcie z 4,5% do 9,99%. Warto jednak zaznaczyć, że firma wciąż będzie pod kontrolą braci Guillemot i Tencent nie będzie ingerować w decyzje firmy.

Ubisoft potwierdza, że współpraca z chińskim gigantem „obejmuje rozwój tytułów mobilnych z kilku głównych marek Ubisoftu oraz wprowadzenie kilku tytułów firmy na komputery PC w Chinach”.

O ewentualnej inwestycji lub nawet przejęciu Ubisoftu przez Tencent mówiło się już na początku sierpnia. Przecieki wskazywały, że Chińczycy przejmą część akcji Ubi, a niektórzy spekulowali, że sprawa ostatecznie może zakończyć się nawet wykupieniem całej firmy. Ta druga teoria nie znalazła jednak potwierdzenia w rzeczywistości.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie