The Sims 4 staje się oficjalnie darmowe. Każdy zagra bez opłat

The Sims 4 - dodatek za darmo na każdej platformie, w tym PC i PS
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

The Sims 4 staje się oficjalnie darmowe, gdyż przechodzi na model free-to-play. Dodatki wciąż będzie trzeba kupować, ale bazową grę pobierzemy bez opłat.

Kto mógłby się spodziewać, że The Sims 4 kiedykolwiek stanie się darmowe? No w sumie to chyba każdy, bo informacje w tej sprawie Electronic Arts potwierdziło już jakiś czas temu. Teraz jednak firma przypomina, iż tytuł stanie się free-to-play. My z kolei przypominamy o tym Wam, bo grać bez opłat będzie można już od jutra, tj. 18 października 2022 roku.

Na oficjalnym blogu gry czytamy o tym, iż „czwórka” stanie się darmowa i to na każdej platformie. Będziemy mogli pobrać tytuł na PC (Steam, Origin), PS4, PS5, Xbox Series X i S oraz Xbox One. Nie znaczy to jednak, że deweloperzy porzucają tytuł; obiecują wręcz jeszcze więcej zawartości.

Ponieważ gra The Sims 4 będzie dostępna za darmo, nasz zespół jeszcze bardziej poświęci się tworzeniu nowych, znaczących doświadczeń dla naszych graczy. Dzięki temu w przyszłości pojawią się kolejne Pakiety, Kolekcje oraz zawartość do Ekspresowej Dostawy The Sims. 

– czytamy na blogu

Jednocześnie warto zaznaczyć, że osoby posiadające już grę, mogą liczyć na darmową zawartość. Każdy dotychczasowy posiadacz gry otrzymać ma DLC „Oaza Wystroju” za darmo. To specjalna paczka mebli i dodatków inspirowana naturalizmem wprost z południowego zachodu USA.

Przy okazji trzeba wspomnieć o „Behind The Sims Summit”, czyli specjalnym wydarzeniu, na którym EA pochwali się tym, co dalej stanie się z grą, a być może i z… marką. Jakiś czas temu głośno było o plotkach, wedle których deweloperzy zapowiedzą wyczekiwaną od lat pełnoprawną piątą część cyklu. Czy tak się jednak stanie? O tym przekonamy się już jutro, gdy event rusza o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie