Film oparty na The Mortuary Assistant już w przygotowaniu. Reżyser zafascynowany projektem

The Mortuary Assistant - powstaje film oparty o niszową grę
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Choć brzmi to zbyt nieprawdopodobnie, wygląda na to, że gra The Mortuary Assistant otrzyma filmową adaptację.

Według źródeł portalu Deadline wydawca DreadXP wraz ze i spółka Epic Pictures Group planują film oparty na tym nietypowym horrorze. Reżyseruje Jeremiah Kipp (Slapface, Diabelska intryga) według scenariusza własnego autorstwa. Wśród producentów znaleźli się Patrick Ewald i Abbey Smith, zaś producentami wykonawczymi zostali Brian Clarke oraz Ted Hentschke. Jak na razie nie wiadomo nic na temat obsady – ta ma zostać podana w późniejszym terminie.

Reżyser nie ukrywa swojej fascynacji grą i chce zachować jej charakterystyczny klimat. Film ma przerażać na podobnym poziomie, gdy gracz bezustannie jest przekonany, że już za moment wydarzy się coś strasznego. Całość ma być minimalistyczna i nastawiona przede wszystkim na ukazanie postaci. Rebecca Owens ma według Kippa ogromny potencjał jako bohaterka – na tyle duży, by warto było przyjrzeć jej się także za pośrednictwem innego medium.

W The Mortuary Assistant gracz wciela się właśnie w Rebeccę Owens, młodą kobietę rozpoczynającą pracę w zakładzie pogrzebowym. Niestety szybko okazuje się, że w River Fields Mortuary znajdują się nie tylko zmarli. Gracz musi więc podjąć walkę z demonami, by przy okazji poznać tajemnicę Rebecki i odkryć niesamowitą przeszłość jej i całego miasteczka. Tytuł zadebiutował 2 sierpnia na Steamie i cieszy się tam dobrymi opiniami.

Udostępnij: