Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

The Medium z problemami w Australii. Gra nie została sklasyfikowana

Polski horror The Medium został tymczasowo zbanowany w Australii. Gra nie została odpowiednio sklasyfikowana i sprawa jest w trakcie wyjaśnień

Najnowsze dzieło Bloober Team zapowiada się na najbardziej oryginalny horror ostatnich lat. Gra zaoferuje mechanikę balansowania między wymiarem realnym i duchowym, a autorem ścieżki dźwiękowej jest słynny Akira Yamaoka.

Zanosi się jednak na to, że nie wszyscy gracze będą mieli okazję zapoznać się z polskim horrorem. The Medium nie otrzymało klasyfikacji wiekowej w Australii. Informacja pojawiła się na oficjalnej stronie organizacji klasyfikacyjnej.

Artykuł zawierający odmowę nie zawiera żadnej informacji mogącej sugerować co było przyczyną zbanowania gry. Tytuł ten jest horrorem, a te często zawierają w sobie wiele kontrowersyjnej treści i brutalności. Australia słynie z niekiedy wręcz przesadnej restrykcji przy klasyfikacji gier i nie zdziwiłbym się, gdyby powodem takiego stanu rzeczy był jakiś mało znaczący detal.

Mimo to wątpię, aby powodem blokady była treść gry. Najbardziej prawdopodobne jest to, że ktoś z Bloober Team popełnił błąd przy składaniu wniosku o klasyfikację. Świadczy o tym wspomniany wyżej brak powodu odrzucenia wniosku.

Teraz musimy tylko poczekać na wyjaśnienie sprawy. The Medium debiutuje na rynku już 10 grudnia, czyli Bloober mają mało czasu na ponowne złożenie wniosku lub ewentualne wprowadzenie zmian w wersji gry na australijski rynek.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się