Tak mogła wyglądać Abby w The Last of Us 2. Gracze znów spierają się o kontrowersyjną postać

The Last of Us Part II - tak mogła wyglądać Abby, wyciekło zdjęcie
Newsy PS4 PS5

W sieci pojawił się pierwotny szkic koncepcyjny przedstawiający Abby z The Last of Us Part II. Część graczy uważa, że bohaterka wyglądała lepiej.

W sieci rozgłos znów zdobył niewykorzystany szkic postaci Abby z The Last of Us Part II. Przypomnę tylko, że bohaterka od samego debiutu gry (a nawet jeszcze przed nim) jest przedmiotem gigantycznego sporu. Jedni uważają ją za dobrze wkomponowaną w historię postać, a inni wręcz przeciwnie. Sporo dostało się także jej projektowi, tj. jej gamingowemu modelowi. Część graczy uważa, że w finalnej wersji gry jest zbyt muskularna, a nie jest to jedyny zarzut wobec niej.

Teraz na Reddita znów trafił szkic przedstawiający pierwotny wygląd tej postaci. Abby faktycznie miała być o wiele delikatniejsza, w kontekście postury. Wydaje się też nieco starsza i w pewien sposób nawet bardziej demoniczna. Podobnie uważa sporo fanów, którzy żałują w komentarzach, że Naughty Dog nie wykorzystało tego pomysłu. Jeden z graczy jednoznacznie twierdzi, że szkic ten przypomina mu „mroczną wersję Ellie”, co idealnie zgrywałoby się z całą fabułą produkcji.

Abby oczywiście nigdy nie była skazana na sympatię graczy, ze względów scenariuszowych. Niemniej część komentujących broni jej designu, jak i całej postaci w finalnej wersji gry. Twierdzą wprost, że świetnie wyłamuje się ze stereotypów i spełnia swoje zadanie.

Twórcy skorzystali jednak z tego, z czego skorzystali, więc nie ma sensu niczego żałować. Teraz będzie okazja, aby ponownie rozmówić się na temat tej postaci, przede wszystkim w formie jej serialowego odpowiednika. Podobno do roli chętna jest jedna z popularnych ostatnio aktorek. Co więcej – niebawem premiera TLoU Part II Remastered!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie