The Last of Us Part I w szczegółach. Naughty Dog przygotowało ważne nowości

The Last of Us Part I nie będzie irytować osiągnięciami jak oryginał
Newsy PC PS4

Naughty Dog ujawniło pierwsze szczegóły The Last of Us Part I. Remake cenionej produkcji wzbogaci się o kilka istotnych nowości.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że nie jest to kolejny remaster, a pełnoprawny remake. Oznacza to, że gra została stworzona od podstaw na silniku The Last of Us Part II. W sieci pojawiły się już porównania, na których możecie zobaczyć różnice w oprawie.

Zmian doczeka się nie tylko grafika, ale również rozgrywka. Gameplay został „unowocześniony”, a sterowanie ulepszone. Spodziewałbym się, że w Part I będzie grało się podobnie do Part II. Konkretne zmiany w rozgrywce zostaną jednak ujawnione dopiero za jakiś czas.

Naughty Dog zadbało też o wsparcie graczy z niepełnosprawnościami. Remake The Last of Us otrzyma ponad 60 opcji dostępności, które pozwolą niektórym osobom lepiej doświadczyć rozgrywki. Choć opcji tych nie wykorzysta każdy, są kluczowe dla setek tysięcy, a może nawet milionów graczy, którzy zechcą sięgnąć po ten tytuł.

Part I skorzysta też ze specjalnych funkcjonalności PS5. Twórcy potwierdzili, że gra wzbogaci się o wsparcie dźwięku 3D, funkcji haptycznych oraz adaptacyjnych triggerów.

To dopiero pierwsza dawka informacji o remake’u. Do premiery zostało jeszcze trochę czasu i wkrótce powinny zostać ujawnione kolejne konkrety.

Odświeżone The Last of Us ukaże się 2 września na PlayStation 5. Nieco później ma zadebiutować też wersja na PC.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie