Remake The Last of Us porównany z oryginałem. A niektórzy i tak powiedzą, że nie ma żadnej różnicy

Remake The Last of Us porównany z oryginałem. Spore różnice
Newsy PC PS5

Remake The Last of Us wreszcie został oficjalnie zapowiedziany i pojawiły się już pierwsze porównania. Przesiadkę na nowy silnik widać na pierwszy rzut oka.

Zmiany w oprawie robią spore wrażenie i są widoczne dosłownie na każdym kroku. Jak potwierdziło Naughty Dog, The Last of Us zostało odbudowane dosłownie od podstaw. Oznacza to tyle, że praktycznie każdy element widoczny na zwiastunie jest albo zupełnie nowy, albo przeniesiony z The Last of Us Part II.

Poniżej znajdziecie wstępne porównanie oryginalnego TLoU z odświeżeniem. Pamiętajcie jednak, że powstało ono w oparciu o przedpremierową wersję gry – niektóre elementy mogą ulec zmianie do czasu debiutu.

Kiedy zwiastun The Last of Us Part I wyciekł do sieci, nie byłem przekonany co do skali zmian. Gra wyglądała bardzo znajomo i przyznam, że podszedłem do remake’u dość sceptycznie. Dopiero po zobaczeniu porównania pożegnałem się ze złudzeniem tego, jak zestarzało się TLoU. O ile oryginał wciąż trzyma się nieźle, remake wygląda dużo lepiej.

Zaskakuje za to fakt, jak bardzo wierne oryginałowi pozostało Naughty Dog. Jasne, oprawa mocno się zmieniła, ale jednak przy oglądaniu zwiastuna ciężko pozbyć się uczucia déjà vu. To jednak dopiero pierwszy rzut oka na remake The Last of Us i spodziewam się, że w samej rozgrywce różnic będzie nieco więcej.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie