The Last of Us Part I na PC nie wyczyści naszych portfeli. Cena niższa niż na PS5

The Last of Us Part I na PC w wersji Firefly Edition już do zamawiania
Newsy PC

The Last of Us Part I niebawem ukaże się na PC. Wystartowała karta gry na Steam, która zdradziła przy okazji cenę tytułu. Ta jest niższa niż na PS5.

Remake hitu od Naughty Dog jeszcze przy okazji pierwszych zapowiedzi był już potwierdzony na PC. Posiadacze „blaszaków” muszę trochę dłużej czekać, bo tytuł trafi do nich dopiero 3 marca 2023 roku. Być może dodatkowe oczekiwanie spowodowało, że gra będzie tańsza na tę platformę.

The Last of Us Part I tańsze na PC

Kontrowersyjne The Last of Us Part I okazało się finalnie wyjątkowo udaną grą (co nie jest zaskakujące), ale przy okazji świetnym odświeżeniem legendy. Posiadacze PS5 dostali najbardziej aktualne doświadczenie TLoU, a wkrótce na to samo liczyć mogą gracze na PC. O tym, iż tytuł ukaże się również na komputery osobiste, wiadomo było od pierwszej zapowiedzi. Niedawno poznaliśmy datę premiery gry, a przy okazji jej cenę.

TloU Part I otrzymało już swoje karty na Steam i Epic Games Store, gdzie będzie można kupić grę. Nie znamy jeszcze finalnych wymagań sprzętowych, ale te zapewne wkrótce do nas trafią. Znamy za to cenę gry. Ta na PC wynosi 259 zł, co jest o tyle zaskakujące, że wersja na konsole Sony jest sporo droższa – tam kosztuje 319 zł. To właśnie wysoka cena remake’u była jednym z głównych punktów zapalnych kontrowersji wokół gry.

Cała sytuacja jest o tyle dziwna, że Sony wyraźnie chce podbić rynek PC, dostarczając graczom po raz pierwszy hitowe pozycje z katalogu PlayStation. Tak wielki tytuł, który stosunkowo niedawno ukazał się na PS5, mógłby więc kosztować więcej, ale wydawca z jakiegoś powodu zdecydował się na zrównanie ceną z innymi pozycjami na PC – choćby z Sackboy: Wielka Przygoda czy Marvel’s Spider-Man. No i od samego początku wydawało się, że remake klasyki powstaje przede wszystkim po to, aby gracze PeCetowi mogli zapoznać się z tym tytułem.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie