Tak, w The Last of Us Part I zagracie teraz jako Pedro Pascal w roli Joela

The Last of Us Part I - teraz zagracie Pedro Pascalem w roli Joela
Newsy PC

Pedro Pascal okazał się chyba aktorem idealnym do roli Joela, a teraz zachwycać się nim mogą także gracze. Wszystko dzięki modowi do The Last of Us Part I na PC.

Czy serial The Last of Us od HBO zostałby odebrany tak samo pozytywnie, gdyby w roli Joela znalazłby się ktoś inny? Pedro Pascal, jak się okazuje, perfekcyjnie sportretował uwielbianą postać. Dzięki temu z miejsca stał się nowym “złotym dzieckiem internetu”, a zarazem kolejnym “skarbem” fanów seriali i filmów. Teraz jego facjatę zobaczycie również w The Last of Us Part I na PC. No… tak jakby.

Powstał bowiem pierwszy mod, który dodaje facjatę aktora do modelu postaci Joela w grze. Oznacza to po prostu, że teraz możecie sami grać jako Pedro, choć czy jest on aż tak podobny? Twórca moda musiał pójść na kompromis, bo jednak trzeba było osiągnąć w miarę realistyczny efekt. Twarz aktora w grze ma więc podobne cechy fizyczne, choć nie jest czymś w stylu “bezpośredniego skanu” facjaty Pascala. Lepsze to niż nic, nie?

Problem w tym, że mod zablokowany jest za paywallem na Patreonie twórcy. Nie mam pojęcia, czy kiedykolwiek stanie się dostępny dla wszystkich. Z drugiej strony uważam, że to tylko kwestia czasu, aby jakiś inny moder dodał do gry twarze aktorów z serialu i to za darmo. Na razie jednak musimy poczekać, bo moderom średnio chce się dłubać przy grze, która okazała się technologiczną katastrofą.

Port okazał się “koszmarem” graczy PC, którzy regularnie naśmiewają się z błędów czy kuriozalnych bugów. Naughty Dog obiecało, że naprawi grę. Wciąż czekamy na jakąś większą aktualizację. Dobra wiadomość jest taka, że Steam wydłużył czas dokonywania zwrotów za problematyczny tytuł.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie