Annie Wersching, znana m.in. z roli Tess w The Last of Us, zmarła w wieku 45 lat

Zmarła Annie Wersching, aktorka znana m.in. z The Last of Us
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Newsy PS3 PS4 PS5 Seriale

Niestety dotarły do nas smutne wiadomości, iż niezwykle utalentowana aktorka, Annie Wersching, zmarła w młodym wieku. Gracze mogą najbardziej kojarzyć ją dzięki The Last of Us.

Wersching tchnęła mnóstwo emocji i realizmu w postać Tess w pierwszej części serii The Last of Us. Oprócz tego znana jest również z ról w filmach i serialach.

Annie Wersching znana m.in. z The Last of Us nie żyje

Jak donosi m.in. portal Deadline, Annie Wersching zmarła w wieku 45 lat 29 stycznia 2023 roku po paroletniej walce z rakiem, którego zdiagnozowano u niej w 2020 roku. Aktorka znana jest głównie z filmów i seriali telewizyjnych. Możemy kojarzyć m.in. z “24 godziny”, “Pamiętników Wampirów” czy “Runaways”. Użyczała również swojego głosu i ruchów postaci Tess w The Last of Us. Wcieliła się także w jedną z postaci w Anthem.

W duszy tej rodziny jest dziś ogromna dziura. Ale zostawiła nam narzędzia do jej wypełnienia. Znalazła cud w najprostszej chwili. Nie potrzebowała muzyki, by tańczyć. Nauczyła nas, by nie czekać, aż przygoda sama cię znajdzie. “Idź ją znaleźć. Jest wszędzie”. I my ją znajdziemy.

– napisał Stephen Full, mąż aktorki

W internecie od razu pojawiło się mnóstwo kondolencji i wyrazów współczucia dla rodziny. Swój wpis opublikował również Neil Druckmann, jeden z głównych twórców TLoU oraz prezes Naughty Dog.

Właśnie dowiedziałem się, że moja droga przyjaciółka, Annie Wersching, zmarła. Straciliśmy piękną artystkę i istotę ludzką. Moje serce jest zdruzgotane. Myśli są z jej bliskimi.

– napisał na Twitterze

Jedną z ostatnich ról aktorki był występ w drugim sezonie serialu Star Trek: Picard, akurat po 20 latach, odkąd zadebiutowała na małym ekranie w Star Trek: Enterprise. Osierociła trójkę dzieci – Fredd’ego w wieku 12 lat oraz Ozzi’ego i Archi’ego – 4 lata.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie