Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

The Elder Scrolls 6 – miejsce akcji TES 6 zostało ustalone przez Bethesdę

Bethesda niby mówi o The Elder Scrolls 6, lecz tak prawdę mówiąc… niemal niczego nie mówi. Wiemy, że gra powstanie, data premiery została ustalona w szeregach firmy, będzie kampania fabularna, a nie multi jak w Fallout 76, a teraz dochodzi do tego trop o miejscu akcji TES 6.

Od czasu oficjalnego teasera TES 6 na E3 2018 co chwilę w sieci pojawiają się jakieś doniesienia na temat gry. Niby się o niej mówi, lecz nadal praktycznie nic nie wiemy, a króciutki filmik ze wspomnianej imprezy w zasadzie nic nie pokazuje. Choć zaraz zaraz – przecież pokazuje miejsce akcji The Elder Scrolls 6.

TES 6 – miejsce akcji już ustalone

The Elder Scrolls 6 jest obecnie na etapie przedprodukcyjnym i możliwe, że gra istnieje jako kilka fiszek na wielkiej korkowej tablicy. Na jednej z nich zapisana jest orientacyjna data premiery TES 6, ponieważ jak wspominał Todd Howard, została ona wyznaczona (ale nie ujawniona). Na drugiej widzimy wypisany wielkimi literami SINGLE PLAYER, a na trzeciej nazwę regionu, który będzie miejscem akcji oczekiwanej gry RPG.

Tak, miejsce akcji TES 6 jest już znane. Todd Howard sam tak mówi (dzięki PCGamesN) i dodaje, że region został ustalony jakiś czas temu. Mówi również, że powinniśmy wywnioskować z teasera TES 6, jaką krainą przyjdzie nam odwiedzić.

Filmik prezentuje miejsce poprzecinane górskimi pasmami i jak twierdzi PCGamesN, może to pasować do regionu Hammerfell. Też tak uważacie?

The Elder Scrolls VI – teaser z E3 2018

The Elder Scrolls 6 doświadczeniem dla jednego gracza

TES 6 zapowiedziane na E3 2018 miało być sygnałem, że firma pamięta o marce, a jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, czy nadal będzie to RPG dla jednego gracza, Bethesda rozwiała wszelkie wątpliwości.

– Następnym razem zamierzamy przygotować grę przeznaczoną do zabawy w pojedynkę i tak, zmierzamy do The Elder Scrolls 6. Zanim będziemy gotowi mówić o tym projekcie upłynie jednak wiele czasu. Nie chcemy, by od pierwszej prezentacji produkcji do jej premiery minęły więcej niż dwa lub trzy lata – wyjaśnia Pete Hines w rozmowie ze szwedzkim serwisem FZ.

Pierwszy teaser TES 6 nie ujawnił nic poza tym, że tytuł zostanie w przyszłości wydany, a obecnie znajduje się na etapie przedprodukcyjnym. Pete Hines zaznacza jednak, że oficjalna zapowiedź miała pokazać, w jakim kierunku zmierza Bethesda oraz nad czym obecnie pracuje.

The Elder Scrolls 6 – data premiery. “Byłbym głupcem, gdybym ją ujawnił”

Powyższy cytat to komentarz Todda Howarda odnośnie daty premiery TES 6, udzielony tydzień temu portalowi GameSpot. I nic dziwnego – The Elder Scrolls 6 znajduje się obecnie na etapie przedprodukcyjnym, więc mówienie o dacie premiery mogłoby wywołać sporo niepotrzebnych spekulacji.

Dalszą wypowiedź Todda Howarda można jednak interpretować w ten sposób, że TES 6 nie pojawi się na obecnej generacji konsol, lecz dopiero na PlayStation 5 i następnym sprzęcie z rodziny Xbox. Do tego oczywiście dokładamy komputery PC.

– Dajemy sobie czas. Wiemy, jaki TES 6 powinien być, a to wymaga czasu, technologii i wielu innych rzeczy, które sprawią, że będziemy zadowoleni z efektów. Ta marka na to zasługuje – mówi Todd Howard.

Howard zasugerował, że pomysły i ambicja Bethesdy względem The Elder Scrolls 6 mogą nie być możliwe do realizacji na obecnych sprzętach. W wywiadzie dla serwisu Gameslice powiedział, że Bethesda zbliża się do technologii niezbędnej do uruchomienia gry. Wygląda zatem na to, że PS4 i Xbox One, a nawet mocniejsze ich odmiany – odpowiednio Pro i X – nie dysponują wystarczającą mocą, która ruszyłaby TES 6 z miejsca.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 71 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average1%
Poor1%
Terrible54%