Techland pracuje nad „epickim fantasy” i pokazuje kolejny obrazek

Techland pracuje nad
Newsy PC PS5 Xbox Series

Techland pokusił się o informacje w sprawie swojej nowej gry, która najpewniej ma reprezentować kolejne IP twórców. Po Dying Light 2 zajmą się… fantasy!

Tylko czy polscy deweloperzy zdążą jeszcze, aby wyrobić się z obecną generacją sprzętu do grania? Sony wszak nie ukrywa, że rozwija PlayStation 6, a czas potrzebny do dopracowania nowych gier jest diabelsko długi. Z drugiej strony nie wiemy, ile nowe IP Techlandu już powstaje. Mimo wszystko trzymam kciuki, bo zapowiada się naprawdę ciekawa przygoda.

Tak naprawdę nowe informacje od deweloperów nie są aż tak „nowe”. Wszystko to zostało już potwierdzone wcześniej, choć tym razem okraszono to charakterystycznym marketingowym zabiegiem słownym, który ma napędzać hype. Ja, nie będę ukrywał, jestem bardzo zaciekawiony pomysłami twórców. Szczególnie że Hellraid nigdy się nie ukazało (nie liczę koszmarnego potworka w formie DLC do DL), a wiadomo, że zespół ma sporo ciekawych i kreatywnych wizji.

Nasza najnowsza gra będzie napędzanym narracją epickim #fantasy z egzotycznym otwartym światem gotowym do eksploracji. Staramy się stworzyć wciągający, skoncentrowany na historii tytuł #AAA, który połączy i udoskonali najlepsze aspekty rozgrywki, z których znany jest Techland.

– czytamy we wpisie na Twitterze

Na obrazku widzimy, jak się wydaje, autorską wizję świata fantasy, który faktycznie jest bogaty w szczegóły (wiem, że to tylko szkic koncepcyjny). Jakiś bohater wspiął się na drzewo, aby podziwiać znajdujące się za wodospadem miasto, „ułamany” księżyc i zasadniczo dość różnorodną krainę. W oddali widać pustynię, bliże jest spory zbiornik wodny. Wygląda na to, że świat może być dość tłumnie zamieszkany, skoro na szkicu uwzględniono parę potencjalnych kolebek cywilizacji. Ma to w sobie ciekawy, nieco „avatarowy” klimat, łącząc w pewien sposób science-ficiton i fantasy. Ciekawe, ciekawe, ale co z kolejnymi szczegółami?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie