Syn znanego producenta stworzył swoją pierwszą grę. Ma 9 lat

Ryan Carmack postanowił pójść w ślady taty, który na koncie ma już niejeden hit.

John Carmack znany chociażby z takich produkcji jak Doom, czy Quake ma syna, którego pasją są również gry. Ryan stworzył właśnie swoją pierwszą produkcją w wieku zaledwie dziewięciu lat. Nazywa się Angry Face i wcale nie jest klonem Angry Birds, a czegoś bardziej klasycznego. Ponga!

Młody Carmack sam przygotował grę w oparciu o silnik graficzny Unity. Z kolei jego czteroletni brat zajął się udźwiękowieniem i testami wersji beta. – To pierwsza gra jaką stworzyła i chciałby ich zrobić więcej w przyszłości – chwali się Ryan. – Mam nadzieję, że ludziom się spodoba.

Czym Angry Face różni się od zwykłego Ponga? W zasadzie trudno stwierdzić. Z pewnością nieco oprawą wizualną (screen powyżej). Dodatkowo w Angry Face główka, która pełni rolę piłki, złości się coraz bardziej w trakcie postępującej rozgrywki. Ponadto w produkcji można znaleźć na przykład Grandma Mode przeznaczony dla mnie doświadczonych graczy oraz Pro Mode dla tych bardziej wprawionych. W grę już teraz można pograć za darmo na oficjalnej stronie Unity Web Player.

Ciekawe na ile nazwisko Carmack przysłuży się do popularności gry? Niemniej jednak, młody Ryan ma z pewnością jednego z najlepszych nauczycieli jakiego mógł w tej branży dostać.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet