Jeżeli chcecie zobaczyć coś pięknego, musicie obejrzeć zwiastun horroru dla Xbox Game Pass

Still Wakes the Deep wygląda fantastycznie i wyjdzie w Xbox Game Pass
Newsy PC Xbox Series

The Chinese Room pracuje obecnie nad co najmniej dwiema pozycjami. Oto zwiastun jednej z nich – horroru Still Wakes the Deep dla Xbox Game Pass.

Wcześniej w tym roku brytyjskie studio dało się poznać jako nowi twórcy Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Gra w ich wykonaniu wygląda inaczej niż początkowo, ale pod względem grafiki wychodzi na plus. Deweloperzy pracują równocześnie nad drugim tytułem, horrorem osadzonym na platformie wiertniczej w 1975 roku.

Studio powraca jednak do swoich korzeni, przedstawiając graczom narracyjny horror osadzony w gatunku przygodówki z perspektywy pierwszej osoby. Fabuła zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Mówimy przecież o dość niszowym, ale pełnym wielkich możliwości settingu.

Rok 1975. W platformę wiertniczą Beira D położoną u wybrzeży Szkocji uderza kataklizm. Przeszukaj rozpadającą się platformę, aby uratować załogę przed nieopisanym niebezpieczeństwem w odrealnionym otoczeniu.

– zapowiadają twórcy na karcie Steam gry

Na wczorajszym pokazie gier third-party dla Xbox zaprezentowano nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki. Nie będę ukrywał, że robi gigantyczne wrażenie. Może i ogólny aspekt wizualny jest “dobrze” pokazany, o tyle poszczególne elementy pokazujące użyte technologie zdumiewają. Spójrzcie na fizykę wody, oświetlenie, fantastyczne i klimatyczne odblaski czy niektóre tekstury.

Główna idea rozgrywki sprowadza się do poznania fabuły, próbie uniknięcia kataklizmu całej platformy wiertniczej i uciekaniu przed potworem. Brzmi prost, ale mówimy o twórcach m.in. Amnesia: A Machine for Pigs czy Dear Ester, więc znają się na rzeczy. Still Wakes the Deep, co ciekawe, zadebiutuje od razu w ofercie Xbox Game Pass. To już kolejny powód, aby wyczekiwać jej premiery.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie