Steam pobił dwa rekordy w jeden dzień. Historyczny wynik platformy

Steam bije rekord za rekordem. Padł kolejny historyczny wynik
Newsy PC

Padły dwa nowe historyczne rekordy na Steam. Niedawno łączna liczba aktywnych w grze graczy przebiła 10 mln osób. To naprawdę godne podziwu.

Media raczej nie piszą już tak często o kolejnych rekordach Steam, co zresztą nie jest dziwne. Regularne do platformy dołączają nowi użytkownicy, a coraz więcej osób oznacza także coraz większą liczbę jednocześnie aktywnych użytkowników. Tym razem warto jednak zwrócić uwagę na to osiągnięcie, bo rekord padł nie jeden, a dwa!

Valve z pewnością zaczęło rok z przytupem. W minioną niedzielę (7 stycznia 2023 roku) Steam, co raczej nie jest zaskakujące, ponownie przebił rekord jednocześnie zalogowanych do usługi użytkowników. Było to, wedle danych ze SteamDB, 33 078 963 graczy. Sporo, ale tego typu osiągnięcia zdarzają się dość regularnie. O wiele ciekawszy jest drugi rekord, który także padł w ubiegłą niedzielę.

Mniej więcej w tym samym momencie, gdy licznik zanotował największą w historii liczbę jednocześnie zalogowanych graczy, okazało się również, że spora część z nich jest „w grze”. Dlatego też grających aktywnych użytkowników było 10 284 568. Do tej pory platforma nie zanotowała tak imponujących wyników, a rekord wynosił nieco ponad 9 mln.

Nie ma raczej zaskoczenia w tym, że w dużej mierze Valve zawdzięcza to darmowym grom. No i nie zapominajmy o Elden Ring, które niedawno trafiło na pierwszą tak konkretną wyprzedaż, a przy okazji zostało grą roku 2022.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie