Steam Machines najpewniej zaliczą poślizg

Prace nad kontrolerem do nowej platformy Valve mogą przedłużyć się do roku 2015.

Eric Hope będący przedstawicielem firmy poinformował, że obecnie przeprowadzane są testy pada ze współudziałem graczy jak i ludzi z branży. Mogą się one przedłużyć, gdyż cały czas wprowadzane są nowe usprawnienia, mające na celu zwiększenie komfortu podczas zabawy. Producenci proszą o cierpliwość, obiecując, że zrobią wszystko by konsumenci otrzymali możliwie najlepszy produkt.

Steam Machines to komputery dedykowane i dostosowane do rozgrywki na dużych ekranach, które pracowałyby na systemie SteamOS. Sprzęt ma być dostarczany na rynek przez spore grono producentów. Poszczególne konfiguracje będą się więc między sobą różnić, ale do każdej z nich zostanie dołączony kontroler Steam.


Nie wiadomo jednak czy za rok projekt nadal będzie budził pozytywne emocje. Pojawia się coraz więcej głosów sugerujących, że to przedsięwzięcie finansowe nie przyniesie oczekiwanych zysków. Wielu graczy bowiem bezproblemowo podłącza komputery PC do telewizorów za pośrednictwem kabla HDMI.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

1 Shares
Share1
+1
Tweet