Nie pobierzecie modów do Starfield usuwających zaimki. Nexus Mods banuje i radzi “skasować konto”

Starfield bez modów usuwających zaimki. Nexus Mods banuje
Newsy PC

Starfield doczekało się modów, które usuwają możliwość wyboru zaimka na etapie tworzenia postaci. Te jednak zostały zbanowane z Nexus Mods.

Internauci wietrzą kolejną kontrowersję związaną z Nexus Mods, czyli najpopularniejszą stroną internetową gromadzącą modyfikacje do gier. Teraz sytuacja bezpośrednio dotyczy ostatniego hitu Bethesdy, czyli Starfield. Okazuje się, że mody usuwające zaimki są banowane i usuwane. O sytuacji jako jeden z pierwszych doniósł niejaki Lord Metal Man na Twitterze.

Jeden z internautów euforycznie donosi o tym, że Nexus Mods oficjalnie będzie usuwać wszystkie “transfobiczne i bigoteryjne” treści, w tym te pozwalające na usunięcie zaimków z ekranu tworzenia postaci w Starfield. Faktycznie – takie modyfikacje już istniały, ale obecnie nie da się ich pobrać. Niestety, przez dłuższy czas nie było żadnego dowodu, aby pojawił się jakikolwiek komentarz Nexus. Sytuację rozjaśnił jednak właściciel witryny na jej oficjalnym blogu.

Mody Starfield banowane

Robin “Dark0ne” Scott, założyciel Nexus, postanowił wypowiedzieć się w całej tej sytuacji w wątku niejakiego t3hWAR10ck’a, który założył wspomniany wątek. Aby możliwie jak najbardziej uniknąć kolejnych kontrowersji, Scott wspomniał, że “nasza polityka dotycząca tego rodzaju treści została przedstawiona w tej wiadomości. W szczególności w paragrafie trzecim”. Odsyła przy tym do komunikatu, który pojawił się przy okazji niedawnej dramy z Marvel’s Spider-Man. Niektórzy tworzyli mody usuwające tęczowe flagi z gry, a Nexus postanowił zbanować taką formę modyfikacji.

W odniesieniu do zastąpienia flag “dumy” w tej grze lub jakiejkolwiek innej grze nasza polityka jest następująca: jesteśmy za integracją, jesteśmy za różnorodnością. Jeśli uważamy, że ktoś przesyła mod na naszą stronę z zamiarem celowego sprzeciwienia się inkluzywności i/lub różnorodności, podejmiemy działania przeciwko niemu. To samo dotyczy osób próbujących trollować innych użytkowników za pomocą modów celowo, aby wywołać szum. Z naszej strony postaramy się lepiej moderować naszą witrynę zgodnie z tym etosem.

– czytamy w trzecim paragrafie

Szczególnie istotny jest jednak końcowy akapit tamtego oświadczenia. “Jeśli ta polityka Cię denerwuje, jeśli złamaliśmy jakiś moralny kodeks postępowania jako firma, którego nie możesz zaakceptować, usuń swoje konto i przejdź dalej, tak jak my to zrobimy” – informują włodarze Nexus Mods.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie