Starfield jest w Game Pass, a ludzie i tak go kupują. Gigantyczny sukces w USA

Najlepsze mody do Starfield.
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S

Starfield to bez wątpienia jedna z głośniejszych premier tego roku. Gigantyczna gra osadzona we wszechświecie od Bethesdy osiągnęła jedna sukces nie tylko w abonamencie Xbox Game Pass. Dane ze Stanów Zjednoczonych potwierdzają, że sprzedaż tytuły stoi na bardzo wysokim poziomie. To jedna z chętniej kupowanych gier tego roku za oceanem.

Starfield sprzedażowym hitem

Czy mieliście już okazję ograć najnowsze dzieło Bethesdy, czyli Starfield? Gra od momentu premiery dostępna jest w abonamencie Game Pass na PC i Xbox Series X|S. Dzięki temu wielu graczy od razu wsiąknęło w growy wszechświat, czerpiąc z niego pełnymi garściami. Okazuje się, że dostęp w abonamencie nie przeszkodził grze odnieść sprzedażowego sukcesu. Zgodnie z danymi płynącymi ze Stanów Zjednoczonych, tytuł osiągnął tam nadspodziewanie dobre wyniki.

Jak podał Mat Piscatella, Starfield był najlepiej sprzedającą się grą we wrześniu tego roku w USA. Wyprzedził kilka gorących premier (m.in. EA Sports FC 24), które przecież nie jest dostępne w Xbox Game Pass. Na podium znalazł się też wydany w poprzednim miesiącu Mortal Kombat 1. Co ciekawe, gra Bethesdy znalazła się jednocześnie na 7. pozycji w rankingu najchętniej kupowanych gier tego roku przez Amerykanów. Jest dobrze!

Jakie inne ciekawe informacje można znaleźć w raportach sprzedażowych? Na pewno popularność konsoli PlayStation 5. Urządzenie od Sony sprzedawało się we wrześniu lepiej, niż konkurencyjny Xbox. Warto dodać, że sporo graczy sięgnęło po specjalną i limitowaną edycję kontrolera DualSense wydaną z okazji nadchodzącej premiery gry Spider-Man 2. Ekskluzywny tytuł Insomniac Games na japońską konsolę otrzymał już noty i mamy do czynienia z bardzo dobrą grą.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie