Starfield szybciej niż później? Na premierę może nie trzeba będzie długo czekać

Starfield już miał jedną negatywną recenzję na Metacriticu
Newsy PC XOne

Jeżeli Starfield “dowiezie”, może okazać się jedną z najlepszych gier tego roku. Microsoft wciąż nie ujawnił daty premiery, ale pojawiły się nowe pogłoski w tej sprawie.

Od niedawna przybywa tylko plotek dotyczących Starfielda, nowego IP od Bethesdy, która niekoniecznie okazać się może “Skyrimem w kosmosie”, ale fani “epickich” przygód RPG chyba i tak mają na co czekać. Tylko jak długo? W końcu gra miała początkowo zadebiutować w ubiegłym roku.

Nowe plotki w tej sprawie pojawiły się za sprawą Jeza Cordena, znanego dziennikarza gamingowe. W podcaście Xbox Two przyznał, że gra powinna ukazać się jeszcze w I połowie tego roku (a w zasadzie na granicy). Już wcześniej zapewniały nas w ten sposób sam Microsoft i Bethesda. Jednak konkretów do tej pory nie otrzymaliśmy.

Jestem zdania, że Starfield wyjdzie w czerwcu. Myślę, że Starfield wyjdzie w czerwcu. Nawet jeśli mam zakład, że zostanie opóźniony poza czerwiec, to ostatnie informacje, jakie mam, sugerują mi czerwiec.

– powiedział Corden

Już wcześniej pojawiły się niepokojące plotki o rzekomo problematycznym stanie tej gry (wraz z Diablo IV i Redfall). Wedle nich, tytuł obecnie nie nadaje się do wydania i Microsoft powinien przełożyć termin o kolejne miesiące. Problem w tym, że firma w 2022 roku nie wydała żadnego wielkiego hitu, więc spieszy im się do wypuszczenia potencjalnej maszynki do zarabiania pieniędzy. Są to jednak tylko plotki, więc ciężko się nimi w pełni sugerować. Być może rychła premiera Starfield (tj. w rzekomym czerwcu) ma sens, skoro firma powoli przygotowuje się do akcji marketingowej.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie