Star Wars Jedi: Fallen Order z aktualizacją na PS5 i Xbox Series. Co się zmieniło?

0 komentarzy

W końcu doczekaliśmy się next-genowej łatki do Star Wars Jedi: Fallen Order. Gra w wersji na konsole PS5 i Xbox Series znacznie się zmieniła.

Nowa marka związana z uniwersum Gwiezdnych Wojen wypada całkiem nieźle. Respawn Entertainment stworzyli niezbyt oryginalną, ale bardzo dobrą produkcję. Gracze czekają już na kontynuację, którą najpewniej wesprze powstałe z martwych Lucasfilm Games.

Respawn w końcu postanowiło polepszyć doświadczenie płynące z Fallen Order na konsolach nowej generacji. Zmieniło się całkiem sporo i najwięksi fani produkcji będą zadowoleni.

Najmniej nowości doczekali się posiadacze Xbox Series S. W przypadku ich wersji gry zwiększono jedynie płynność rozgrywki z 45 do 60 klatek na sekundę i poprawiono zakres rozdzielczości dynamicznej.

Xbox Series X z kolei zyskał dwa tryby działania. Pierwszy z nich – wydajności – pozwala na rozgrywkę w 60 FPS i dynamicznej rozdzielczości od 1080p do 1440p. W przypadku trybu standardowego możemy zagrać korzystając z przetwarzania końcowego w maksymalnie 4K i dynamicznej rozdzielczości od 1512p do 2160p.

Gracze korzystający z PlayStation 5 będą mogli grać w tylko jednym trybie. W przypadku konsoli Sony zwiększono płynność rozgrywki do 60 FPS, przetwarzanie końcowe do 1440p, a dodatkowo wyłączono rozdzielczość dynamiczną. Star Wars Jedi: Fallen Order od teraz działa w stałym 1200p.

Zmieniło się więc całkiem sporo i jeśli macie już konsolę nowej generacji, a Fallen order czeka w kolejce na swój czas, to teraz jest dobry moment, aby je nadrobić.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się