Star Wars Jedi: Fallen Order - jedna z mrocznych sióstr

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Star Wars Jedi: Fallen Order na PS5 otrzyma next-genową aktualizację

Star Wars Jedi: Fallen order w kolejnych miesiącach otrzyma specjalną aktualizację dedykowaną konsoli PS5. Dzięki darmowemu patchowi gra wykorzysta w pełni możliwości, które daje sprzęt obecnej generacji.

Choć parę miesięcy temu Upadły Zakon otrzymał aktualizację na obecną generację, gra dostała jedynie wsparcie w formie optymalizacji i zwiększenia FPSów. Dzisiaj Star Wars poinformowało, że produkcja ma otrzymać update dodający jeszcze większe wsparcie dla możliwości PS5.

Co przyniesie next-genowy update Star Wars Jedi: Fallen Order

Najprawdopodobniej wersja na PS5 w końcu otrzyma wsparcie 4K/60FPS, ponieważ konsola bez problemu powinna sobie z tym poradzić. Poprzednia aktualizacja dodała jedynie maksymalne wsparcie dla 1440p.

Bez wątpienia świetnych odczuć grze dodałoby wsparcie haptycznych wibracji i adaptacyjnych triggerów znanych z kontrolera DualSense. Używanie mocy lub walki mieczem świetlnym na pewno świetnie połączą się z ekskluzywnymi możliwościami pada od PS5.

Nie spodziewałbym się jednak żadnej dodatkowej zawartości fabularnej lub nawet kosmetycznej. Upadły Zakon nie jest tytułem ekskluzywnym PlayStation, a dodanie takowej zawartości mogłoby oburzyć posiadaczy innych platform. Mimo to, takie sytuacje się zdarzają. W przeszłości nowe przedmioty otrzymało np. Diablo 3 na konsolę Nintendo Switch.

Termin wydania aktualizacji

Niestety, na ten moment data premiery patcha nie została jeszcze ujawniona, ale wszystko wskazuje, że poznamy ją 4 maja 2021 roku. Dobrą wieścią na pewno będzie fakt, że każdy posiadacz gry na PS4 otrzyma łatkę za darmo, więc nie powtórzy się sytuacja znana z Marvel Spider-Man.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się