STALKER 2 też dostanie swoje NFT. Zapłacimy za stanie się częścią świata gry

STALKER 2 - zrzut ekranu
PC Xbox Series Xbox Series S

Twórcy STALKER 2 potwierdzili, że gra otrzyma NFT. Deweloperzy tłumaczą się chęcią dania graczom prawa do stania się częścią świata gry.

Gracze zapłacą za otrzymanie swojej postaci w świecie produkcji. Każdy kupujący będzie musiał odwiedzić studio GSC Game World, aby poddać się procesowi skanowania, a następnie trafi do gry jako niezależny bohater. Oczywiście taka „zabawa” będzie całkowicie opcjonalna i nikt nie zmusi nas do pozostania „metaczłowiekiem”.

Ideą powiązanego NFT jest przyznanie prawa do odtworzenia tożsamości jego właściciela w grze poprzez jedną z postaci niezależnych. Osoba ta będzie musiała przyjść do naszego studia na szczegółową procedurę skanowania, a następnie będziemy mieli wszystko, aby ta osoba pojawiła się w świecie gry jako jedna z postaci.

– powiedział CEO GSC Game World w rozmowie z The Verge

Gracze nie są jednak zadowoleni z umieszczenia NFT w STALKER 2. Co więcej, niektórzy chwalą się nawet, że anulowali zamówienia przedpremierowe od razu po ogłoszeniu wprowadzenia NFT do gry.

Niedawno swoje własne NFT zaprezentowało też Ubisoft. Więcej informacji o wykorzystaniu rzeczonych tokenów w grach Ubi znajdziecie w tym artykule.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie