Sprzęt dla graczy nagrywających filmiki. Oto krótki przegląd od Razera

Cóż takiego ma do zaoferowania Razer dla streamerów? Zobaczcie.

Dzisiaj Razer przedstawił gamę produktów i usług stworzonych specjalnie z myślą o streamerach i autorach kanałów video poświęconych grom. Wśród nich znalazł się program partnerski Razer Sponsored Streamer, karta do przechwytywania obrazu w 1080p60 przez USB 3.0 o roboczej nazwie Project Sheena oraz kamera na biurko, wykorzystująca technologię Intel Real Sense, nazwana Project Winona.

Program Razer Sponsored Streamer ma na celu pomoc zarówno osobom rozpoczynającym rozwój swoich kanałów, jak i streamerom o ugruntowanej pozycji. Wsparcie może przybrać formę sponsoringu sprzętu, pomocy w podniesieniu oglądalności, zaproszenia do udziału w programie afiliacyjnym czy nawet pełnego sponsoringu finansowego wraz z zaproszeniem do współpracy na specjalnych warunkach. W tej chwili Razer wspiera już 12 tysięcy streamerów i aktywnie poszukuje kolejnych ambitnych twórców, którzy okażą się kolejnymi gwiazdami Twitcha.


Nowy projekt Razera o roboczej nazwie Project Sheena, to urządzenie do przechwytywania i transmitowania nieskompresowanego obrazu w jakości 1080p 60fps, za pośrednictwem USB 3.0. Minimalne opóźnienia oraz kompatybilność z oprogramowaniem Open Broadcaster Software (OBS) i podobnymi, sprawia, że Project Sheena stanowi zaawansowane narzędzie, umożliwiające pełną kontrolę nad streamem i dostarczanie najlepszych wrażeń widzom. Z Project Sheena można się zapoznać podczas TwitchCon. Urządzenie zostanie udostępnione szerokiemu gronu odbiorców na początku 2016 r.

Project Winona to robocza nazwa kompatybilnej z VR kamery dedykowanej PC i rozwijanej z wykorzystaniem technologii Intel RealSense. Opcje automatycznego usuwania tła, wykrywania gestów i mapowania twarzy w 3D, umożliwią streamerom wzbogacenie swoich transmisji o niedostępne wcześniej motywy. Dzięki technologii Intel RealSense, gestami można będzie obsługiwać także gamingowe aplikacje Razer, począwszy od Synapse – zaawansowanego konfiguratora i aplikacji przechowującej osobiste ustawienia w chmurze.

Mikrofony Seirēn i Seirēn Pro to precyzyjne urządzenia do rejestracji dźwięku, stworzone z myślą o streamerach i YouTuberach. Charakteryzują się cyfrowym złączem USB oraz możliwością rejestracji dźwięku w jednej z czterech konfiguracji. Wersja Pro oferuje filtr górnoprzepustowy dla dodatkowej eliminacji nawet najdelikatniejszych dźwięków otoczenia, jest także wyposażona w opcję połączenia przez analogowe złącze XLR lub cyfrowe USB.
Mikrofony Razer Seirēn i Seirēn Pro prezentowane na TwitchCon są już dostępne w sprzedaży. Mikrofon Razer Seirēn zadebiutował w 2014 roku a wersja Pro – kilka miesięcy później, w roku 2015.

Źródło: Razer

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

14 Shares
Share14
+1
Tweet