Spider-Man Uniwersum 2 opóźnione. Sony przekłada datę premiery aż o 8 miesięcy

Spider-Man Uniwersum otrzyma 2. część
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Sony oficjalnie poinformowało o opóźnieniu premiery Spider-Man Uniwersum 2. Tytuł miał pojawić się jeszcze w tym roku.

Zapowiadana jeszcze w zeszłym roku kontynuacja Oscarowej animacji niestety nie trafi na ekrany w pierwotnie wyznaczonym terminie. Film mieliśmy obejrzeć 7 października 2022 roku; dziś już wiadomo, że będziemy musieli zaczekać na niego nieco dłużej. Premierę przełożono aż o 8 miesięcy, zaś nową datą premiery jest 2 czerwca 2023.

Z tego względu wytwórnia przełożyła również debiut kolejnej części; jak wiadomo, na kontynuację złożą się tak właściwie dwa filmy zebrane pod angielskim tytułem Spider-Man: Across the Spider-Verse. Następna odsłona miała ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku, lecz na nią zaczekamy jeszcze dłużej. W komunikacie Sony znalazła się bowiem nowa data, a jest nią 29 marca 2024.

Spider-Man Uniwersum 2 ma kontynuować tematykę zapoczątkowaną w animacji z 2018 roku. Film pozwolił nam zapoznać się z całym bogatym światem Spider-Mana, włącznie z jego alternatywnymi wcieleniami. Choć głównym bohaterem filmu był Miles Morales, produkcja ukazała również innych „Spider-ludzi” (i nie tylko); przez ekran przewinęli się tu m.in. Spider-Ham, Spider-Gwen, Spider-Man Noir czy Peni Parker. Tytuł zdobył szereg prestiżowych nagród, w tym Oscara i Złoty Glob w kategorii dla najlepszego filmu animowanego.

Oryginalna obsada głosowa Uniwersum wypełniona była gwiazdami; możemy chyba liczyć na to, że większość z nich powróci również w kontynuacjach filmu. Milesowi Moralesowi głosu użyczył Shameik Moore, zaś jego mentorowi, Peterowi B. Parkerowi – Jake Johnson. Oprócz nich w obsadzie znaleźli się m.in. Chris Pine, Hailee Steinfeld, Mahershala Ali, Brian Tyree Henry, Lily Tomlin, Zoë Kravitz, Luna Lauren Vélez, John Mulaney, Kimiko Glenn, Kathryn Hahn, Liev Schreiber, a także Nicolas Cage.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie