Sony tworzy nową firmę SIE. Po co?

Zdaje się, że dla Sony najmocniejszym filarem biznesu jest teraz PlayStation.

Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) i Sony Network Entertainment International LLC (SNEI) ogłaszają utworzenie Sony Interactive Entertainment LLC (SIE), nowej firmy, która dołącza do wszystkich jednostek biznesowych należących do SCE i SNEI, wliczając w to dostawców sprzętu, oprogramowania, zawartości i usług sieciowych. Siedziba SIE będzie się mieścić w San Mateo w Kalifornii. Poza tym 1 kwietnia 2016 r. w Tokio i Londynie powstaną także globalne oddziały firmy.

Łącząc siły dostawców sprzętu, oprogramowania, zawartości i usług sieciowych PlayStation, SIE stanie się jeszcze silniejszą jednostką, z jasnym celem, którym jest jeszcze większe przyspieszenie rozwoju PlayStation – tłumaczy Andrew House, prezes Sony Computer Entertainment Inc. i dyrektor grupy odpowiedzialny za rozrywkę sieciową w Sony Corporation. – Wraz z partnerami biznesowymi SIE będzie tworzyć pionierskie usługi oraz produkty pobudzające wyobraźnię konsumentów i przewodzące na rynku. Będziemy ciężko pracować, aby przez wykorzystanie lokalnych ekspertyz dostarczać jak najlepsze produkty, koordynując globalne działania biznesowe między San Mateo, Tokio i Londynem – dodaje.


Głównym celem strategicznym firmy SIE jest utrzymanie i rozbudowa udziału użytkowników PlayStation, zwiększenie średniego przychodu na użytkownika oraz przychodów dodatkowych. Ponadto, jako oddział odpowiadający za gry i usługi sieciowe w grupie Sony, SIE będzie chciało zwiększyć sprzedaż oraz przychód operacyjny, oraz osiągnąć sprzedaż na poziomie od 1 400 do 1 600 miliarda jenów, i od 5% do 6% przychodu operacyjnego za rok fiskalny, kończący się w marcu 2018 r.

Źródło: Sony

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

26 Shares
Share26
+1
Tweet