Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Sony przejmie WB Games? Wypowiedź analityka

Sony może mieć w planach przejęcie ogromnego wydawcy. Analityk wypowiedział się na temat następnego ruchu producenta.

Czyżby kolejna generacja miała przynieść ze sobą ogromne zmiany na rynku wydawniczym? Po przejęciu Bethesdy przez Microsoft wiele się zmieni.

Michael Patcher to analityk gier wideo pracujący dla Wedbush Securities. W ostatnim wywiadzie dla GamingBolt podzielił się bardzo ciekawym przypuszczeniem.

Myślę, że Sony jest teraz w dobrym miejscu i czasie, aby wykupić Warner Bros Interactive, jeśli zostanie ponownie wystawione na sprzedaż. To zależy od tego, czy AT&T zdecyduje się ich sprzedaż i w jaki sposób. Jeśli chcą jedynie odsprzedać swoje licencje do marek, to nie zgodzą się na jakąkolwiek formę ekskluzywności. Nie chcą ograniczać swoich gier do tylko jednej platformy. Jeśli jednak oddadzą prawa wieczyste do Mortal Kombat albo Batmana, to dobrze wpasowałyby się one w asortyment Sony.

~Michael Patcher

O potencjalnych zakupach wydawniczych Sony mówi się już od kilku tygodni.

Świetne tytuły dla jednego gracza to zdecydowanie mocna strona PlayStation i utorowanie sobie ścieżki do nowych, szalenie popularnych licencji byłoby bardzo dobrym ruchem ze strony Japończyków.

Plotkuje się też o ewentualnym wykupieniu Konami. Patcher wspomniał jednak, że zdobycie praw do Metal Gear Solid bez zaangażowania w jej rozwój Hideo Kojimy nie miałoby większego sensu. Trudno się nie zgodzić. Silne marki to jedno, ale trzeba jeszcze oddać je w dobre ręce.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się