Powstanie polska wersja Sługi narodu – serialu z Wołodymyrem Zełenskim

Sługa narodu - serial z Wołodymyrem Zełenskim
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Sługa narodu, czyli serial, który pomógł wybić się Wołodymyrowi Zełenskiemu, najwyraźniej otrzyma polską wersję. Prawa do produkcji kupił Polsat.

Na fali popularności ukraińskiego Sługi narodu do krajów zainteresowanych produkcją dołączyła również Polska. Niestety nadal nie ma wieści o tym, czy zobaczymy u nas oryginalną produkcję z Wołodymyrem Zełenskim w roli głównej; nowe wieści wskazują za to, że otrzymamy własną wersję tytułu. Prawa do adaptacji miał niedawno wykupić Polsat.

Niestety jak na razie nie wiadomo, kto zająłby się całą produkcją. Telewizja nie podała ewentualnych nazwisk reżyserów. Osobiście czekam raczej na ogłoszenie aktora, który wcieli się w główną rolę. O sile oryginalnego Sługi narodu niezaprzeczalnie świadczy bowiem charyzma Wołodymira Zełenskiego; trudno mi obecnie wyobrazić sobie, kto z rodzimych artystów mógłby stanąć na wysokości zadania.

Sługa narodu to serial, który na swój sposób pomógł Zełenskiemu wygrać wybory prezydenckie. Polityk – z zawodu aktor i komik – wcielił się tam w nauczyciela historii zachęcanego przez uczniów, aby kandydował na najwyższy urząd w kraju. Jego bohater ma bowiem konkretne plany, jak poradzić sobie z korupcją w państwie. Skromność, przekonanie do własnych poglądów, charyzma oraz nieco luźniejsze podejście do polityki sprawiło, że serialowy Wasyl Hołobrodko rzeczywiście wygrywa wybory – a następnie rozpoczyna reformy kraju. Na fali popularności serialu twórcy zdecydowali zarejestrować komitet wyborczy o nazwie zbieżnej z tytułem. Wołodymyr Zełenski zrealizował wówczas fabułę serialu w prawdziwym życiu, gdy wybrano go na prezydenta Ukrainy.

Dalsze szczegóły na temat polskiej produkcji nie są znane. Nie wiadomo więc, kiedy możemy spodziewać się następnych wieści lub zobaczyć tytuł w telewizji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie