Skąpiec pl. opublikował raport dotyczący konsol i gier-video

0 komentarzy

 

konsole

Poddaje on analizie zachowania konsumenckie Polaków.

Internauci najczęściej szukają na portalu konsol firmy Sony, która uzyskała wynik wynoszący 48%. Na drugim miejscu usytuowany jest Microsoft (34%), trzecie miejsce przypadło Nintendo (9,74%), poza podium znajduje się natomiast urządzenie holenderskiej przedsiębiorstwa-Overmax. Informacje zawarte w raporcie sugerują również, że najpopularniejsze są konsole stacjonarne, wskazuje na to około 60% internautów. Handheldy natomiast wzbudziły zainteresowanie 40% użytkowników portalu.

Ważnym kryterium przy wyborze platformy jest również cena, e-konsumenci zwykle szukają tanich konsol. Najczęściej wybieranymi modelami były te, których cena nie przekraczała 1000 zł (około 55%). Nie brakowało także osób, które celowały w jeszcze tańszy sprzęt, do 600 zł (19%). Zainteresowaniem mieszczącym się w graniach 13%, mogą poszczycić się konsolę z górnej póki cenowej- od 1200 zł, a także konsole znajdujące się w przedziale od 1000 do 1200 zł.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się