SimCity nie będzie wymagało stałego połączenia z internetem

Kontrowersyjny pomysł EA, by symulator budowy miasta potrzebował do działania ciągłego dostępu do sieci, niebawem doczeka się zmian.

Dostępna za darmo aktualizacja, której dokładna data wydania nie została jeszcze ujawniona, sprawi, że przebywanie w trybie online nie będzie obowiązkowe. Z pewnością nowe stanowisko przedstawicieli Electronic Arts, ma związek z bardzo negatywnym odbiorem przez społeczność graczy, poprzednich rozwiązań, zmuszających do pozostawiania modemów w trybie „on”. Jak widać przy odrobinie dobrej woli, wszystko jest możliwe, mimo faktu, że wcześniej zarzekano się, że połączenie z internetem jest niezbędne do prawidłowego działania gry (miało to związek z rzekomymi obliczeniami dokonywanymi na serwerach). Czy pozostałe studia też zmiękną pod wpływem narzekań fanów? Diablo III bez koniecznego dostępu do netu? Nie sądzę.

SimCity to jeden z lepszych przedstawicieli gatunku strategii ekonomicznych:


Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 Shares
Share
+1
Tweet