Silent Hill może otrzymać jeszcze jeden film. Reżyser sugeruje, kiedy premiera

Silent Hill może otrzymać kolejny film i to już niedługo
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Pojawiły się plotki o nadchodzącym nowym filmie ze świata Silent Hill. Być może kolejna produkcja zawita na ekrany już w przyszłym roku.

O filmie ponownie wypowiedział się reżyser pierwszej części adaptacji, czyli Christophe Gans. W rozmowie z francuskim magazynem Jeuxvideo twórca nie przerwał prac nad rozwojem serii od czasu, gdy oryginalny Silent Hill ujrzał światło dzienne w 2006 roku. Od tamtej pory dużo się jednak wydarzyło; pałeczkę przy adaptacji przejął inny reżyser, a ostatecznie zrezygnowano z przenoszenia flagowego tytułu Konami na wielki ekran. Dziś jednak do tematu wracamy, jako że Gans sugeruje, że trzeci Silent Hill może pojawić się w 2023 roku. Podkreślił przy tym, że nowa adaptacja ma być niezależna od poprzednich filmów, a jednocześnie podejdzie z szacunkiem do materiału źródłowego.

Pierwsze sugestie na ten temat pojawiły się w 2020 roku, gdy Christophe Gans wspomniał o scenariuszu do nowej odsłony filmowej serii. Od tamtej pory jednak nie było zbyt głośno na temat produkcji; fani nie wyczekują jej z taką niecierpliwością, jak czekają na nowe przesłanki potwierdzające grę Hideo Kojimy. Filmowe uniwersum Silent Hill nigdy bowiem nie osiągnęło podobnej popularności co jego gamingowy odpowiednik. Trzeba niestety przyznać, że wiąże się to z niezbyt pochlebnymi ocenami; o ile pierwszą część przyjęto jeszcze względnie dobrze, to już sequel zatytułowany Silent Hill: Apokalipsa nie miał tyle szczęścia. Film w reżyserii Michaela J. Bassetta pozytywnie oceniło zaledwie 10% krytyków i 35% widzów zgromadzonych wokół portalu Rotten Tomatoes.

Jak na razie brakuje oficjalnego potwierdzenia produkcji ze strony wytwórni czy innych osób pracujących nad filmem. Słowa reżysera można chyba jednak uznać za wiążące; liczymy tylko na to, że trzecia część okaże się lepsza od „dwójki”.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia