Serial The Last of Us z nominacją do nagrody “najlepszego pocałunku”? Fani są wściekli

Serial The Last of Us nominowany do nagrody
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Seriale

Serial The Last of Us został nominowany do nagród MTV Movie Awards w paru kategoriach, w tym do “najlepszego pocałunku”. Fani jednak się wściekli, bo MTV najwyraźniej wybrało “nie ten” pocałunek.

To, że serial The Last of Us jest gigantycznym hitem, wie już chyba każdy. Trochę szkoda, że PeCetowa wersja gry okazała się co najwyżej “problematyczna”, ale może i to uda się naprawić. HBO wydało serial, o którym mówił już chyba każdy. Nic dziwnego, że dostrzegło go nawet MTV. Stacja niebawem rusza z kolejnym MTV Movie Awards, ale fani nie są do końca pocieszeni wszystkimi nominacjami.

MTV nominuje serial The Last of Us z szokującą sceną

Produkcję od HBO nominowano w paru kategoriach, w tym do “najlepszego serialu”, “najlepszego bohatera” (Pedro Pascal jako Joel), “przełomowej roli” (Bella Ramsey jako Ellie) czy “najlepszego duetu” (wspomniana dwójka). Co jednak ciekawe, to nominacja w kategorii “najlepszy pocałunek”(dla Anny Torv i Philip Prajoux), która cieszy się dość sporym zainteresowaniem od wielu lat, wywołała sporo emocji w internecie. Do tej pory widzieliśmy w nominacjach do niej wiele kultowych czy przełomowych scen, jak pocałunek dwóch bohaterek filmu “Szkoła uwodzenia”.

Fani serialu nie są jednak pocieszeni, bo okazuje się, że stacja wybrała nie ten pocałunek. Tak przynajmniej uważa sporo osób na Reddicie czy Twitterze. Dwa najbardziej kontrowersyjne odcinki zawierały, zdaniem wielu, świetne sceny pocałunku. Chodzi m.in. o scenę z Billem i Frankiem czy Ellie i Riley. To nawet byłoby zrozumiałe, bo to faktycznie przesycone emocjami odcinki ze świetnymi rolami. Zamiast tego padło jednak na “wymuszony” pocałunek Tess z… klikaczem. Tak, dokładnie chodzi o tę szokującą scenę, w której potwór wsuwa do ust kobiety swoje zarodniki na języku. Fuj.

Twórcy serialu już wcześniej tłumaczyli, że chcieli podejść do tej sceny w inny sposób. Starali się pokazać, że śmiertelny grzyb może rozprzestrzeniać się nie tylko za pomocą zarodników czy ugryzienia. I faktycznie – wyszła im scena szokująca na tyle, że potencjalnie mogłaby stać się w przyszłości wręcz “ikoniczną”. Fani jednak uważają, że zamiast “dowodu miłości” MTV nominowało “molestowanie” do nagrody w kategorii “najlepszy pocałunek”. Najciekawsze jest akurat to, że… serial The Last of Us ma spore szanse na zgarnięcie i tej statuetki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie