BBC tworzy serial na podstawie GTA. Skierowany do dzieci [AKTUALIZACJA]

Nowy projekt brytyjskiej telewizji ma być programem edukacyjnym dla najmłodszych. Jak BBC połączy to z jedną z najbrutalniejszych gier na świecie?

[AKTUALIZACJA: godz. 15.08]:

Guy Cocker, dziennikarz technologiczny i zarazem pomagający w tworzeniu serialu zdradził, że nadchodząca produkcja od BBC będzie skupiać się przede wszystkim na stworzeniu Grand Theft Auto. W związku z tym, nie powinniśmy zobaczyć w niej historii bohaterów GTA i dokładnego przeniesienia ich losów z gry do serialu. W programie zobaczymy za to historię DMA Design oraz Rockstara i to jak doszli do sukcesu, tworząc gry.


BBC z kolei potwierdziło, że serial będzie trwał 90. minut i pokaże największą brytyjską historię kodowania od czasów Bletchley Park.

[ORYGINALNA WIADOMOŚĆ]:

Jak podaje serwis VideoGamer.com, BBC tworzy właśnie serial dramat, oparty o Grand Theft Auto. Ma on być transmitowany jako część projektu sezon programowania i działań opartych na kodowaniu. Serial stanowić ma zachętę dla dzieci, aby te uczyły się tworzyć oprogramowanie. Przykładem ma być właśnie GTA, które według BBC osiągnęło ogromny sukces komercyjny i pokazuje, jakie rzeczy można robić posiadając umiejętności programowania. Pomysł na serial jest także częścią kampanii Make it Digital, która ma pomóc Wielkiej Brytanii stać się bardziej cyfrowym krajem.

W ramach programu do dzieci w całej Wlk. Brytanii ma zostać dostarczonych milion minikomputerów, dzięki którym będą mogły uczyć się podstaw programowania.

Taki jest właśnie cel BBC. Pomagać w rozwoju przemysłu na niespotykaną dotąd skalę, która będzie oddziaływać na miliony ludzi – komentuje założenia projektu dyrektor generalny w BBC Tony Hall. – Tak samo było z BBC Micro w 1980 roku, kiedy inspirowaliśmy wizjonerów przyszłości – dodaje.

Niestety Hall nie zdradza więcej szczegółów dotyczących projektu. Nie da się jednak ukryć, że BBC wybrało mocno kontrowersyjną grę do nauki programowania dla dzieci. Zapewne w swoim projekcie będzie się chciało skupić na aspektach technicznych związanych z tworzeniem GTA, ale ciekawe, w jaki sposób będzie chciało pominąć kwestie brutalności, przemocy i seksu? A może serial będzie bardziej skierowany do rodziców, którzy później mieliby zachęcić swoje pociechy do tworzenia gier i programów?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

246 Shares
Share246
+1
Tweet