Mass Effect PG

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Opinie na temat serialu Mass Effect podzielone. Były scenarzysta BioWare wskazuje problemy

Czy serial Mass Effect to dobry pomysł? David Gaider, były scenarzysta BioWare, podzielił się na Twitterze swoimi przemyśleniami na ten temat.

Amazon ujawnił niedawno, że ma w planach serialową wersją uwielbianej przez fanów serii gier. Wywołało to ogromne poruszenie wśród odbiorców, choć pojawiły się również głosy krytyczne.

Jedną z pierwszych poruszonych przez Gaidera kwestii jest płeć głównego bohatera. W grach Mass Effect gracz może sam wybrać, czy komandor Shepard ma być kobietą, czy też mężczyzną. W wersji serialowej dość oczywistym zabiegiem jest wybranie jednej z płci. Może to spotkać się z negatywnym odbiorem u tych graczy, dla których jest to istotny wybór.

Minusem według Gaidera jest również to, że w grze to gracze tworzyli całą historię swojego bohatera. Poprzez nieoczywiste wybory i podjęte decyzje nadawali Shepard/Shepardowi indywidualny rys. W serialu będzie to niemożliwe, komandor będzie „wyłącznie” postacią stworzoną od początku do końca przez scenarzystów.

Kolejnym argumentem przeciw ma być kwestia postaci pobocznych. Gaider podkreśla, że w grze grają oni tak naprawdę główne role i ciężar fabuły spoczywa właśnie na nich. W serialu niemożliwe będzie stworzenie bohaterów pierwszoplanowych z całej plejady towarzyszy. Ucierpią na tym również romanse – Gaider przewiduje, że komandor po prostu wybierze jedną z postaci na obiekt swojego zainteresowania, choć w grze gracze mieli do wyboru pełny przekrój relacji.

Przemyślenia scenarzysty nie spotkały się z pozytywnym odbiorem fanów. Jak jednak tłumaczy sam Gaider, chciał tylko poruszyć kwestie problemów i wyzwań, z jakimi będą musieli zmierzyć się twórcy serialu. Wszystkie wypowiedzi powiązane z serialem znajdziecie na Twitterze:

Jak na razie nie wiadomo, kiedy serial Mass Effect mógłby powstać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

3
Rated 3 out of 5
3 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent45%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible48%