Opinie na temat serialu Mass Effect podzielone. Były scenarzysta BioWare wskazuje problemy

Mass Effect PG
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Czy serial Mass Effect to dobry pomysł? David Gaider, były scenarzysta BioWare, podzielił się na Twitterze swoimi przemyśleniami na ten temat.

Amazon ujawnił niedawno, że ma w planach serialową wersją uwielbianej przez fanów serii gier. Wywołało to ogromne poruszenie wśród odbiorców, choć pojawiły się również głosy krytyczne.

Jedną z pierwszych poruszonych przez Gaidera kwestii jest płeć głównego bohatera. W grach Mass Effect gracz może sam wybrać, czy komandor Shepard ma być kobietą, czy też mężczyzną. W wersji serialowej dość oczywistym zabiegiem jest wybranie jednej z płci. Może to spotkać się z negatywnym odbiorem u tych graczy, dla których jest to istotny wybór.

Minusem według Gaidera jest również to, że w grze to gracze tworzyli całą historię swojego bohatera. Poprzez nieoczywiste wybory i podjęte decyzje nadawali Shepard/Shepardowi indywidualny rys. W serialu będzie to niemożliwe, komandor będzie „wyłącznie” postacią stworzoną od początku do końca przez scenarzystów.

Kolejnym argumentem przeciw ma być kwestia postaci pobocznych. Gaider podkreśla, że w grze grają oni tak naprawdę główne role i ciężar fabuły spoczywa właśnie na nich. W serialu niemożliwe będzie stworzenie bohaterów pierwszoplanowych z całej plejady towarzyszy. Ucierpią na tym również romanse – Gaider przewiduje, że komandor po prostu wybierze jedną z postaci na obiekt swojego zainteresowania, choć w grze gracze mieli do wyboru pełny przekrój relacji.

Przemyślenia scenarzysty nie spotkały się z pozytywnym odbiorem fanów. Jak jednak tłumaczy sam Gaider, chciał tylko poruszyć kwestie problemów i wyzwań, z jakimi będą musieli zmierzyć się twórcy serialu. Wszystkie wypowiedzi powiązane z serialem znajdziecie na Twitterze:

Jak na razie nie wiadomo, kiedy serial Mass Effect mógłby powstać.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie